هشدار نماینده مجلس به کشورهای همسایه ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / هشدار نماینده مجلس به کشورهای همسایه ایران
هشدار نماینده مجلس به کشورهای همسایه ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.10.2021
Telegram
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران به همسایگان این کشور هشدار داد که در تله‌ای که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها برای به جان هم انداختن مسلمانان ایجاد کرده‌اند، نیفتند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ابراهیم عزیزی با اشاره به تحولات اخیر جمهوری آذربایجان اظهار کرد: این روزها تحرکات اخیر آذربایجان و رفتارهای فاقد مبنای صحیح همسایگی را شاهد هستیم رفتارهایی که از حسن همجواری بی‌بهره است.
جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.10.2021
تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان
وی ادامه داد: ما رفتارهای دولتمردان جمهوری آذربایجان را از مردم این کشور جدا می‌بینیم، قطعا نباید رفتار دولتمردان آذربایجان را به مردمان مسلمان و مومن و به ویژه دلدادگان مکتب تشیع نسبت داد باید این دو موضوع را از یکدیگر جدا کرد. آنچه که در صحنه عمل شاهد هستیم اقداماتی از سوی سران آذربایجان به خاطر ماجراجویی است.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی لیران خاطرنشان کرد: از مدت‌ها قبل صهیونیست‌ها به دنبال ایجاد تحولات در منطقه هستند البته چشم‌های بیدار و بابصیرت دستگاه‌های اطلاعاتی این موضوع را گوشزد کرده که اسرائیل در اطراف جمهوری اسلامی و همسایگان ما چه اقداماتی را دنبال می‌کند. ما اقدامات صهیونیست‌ها را می‌بینیم طبیعتا باید اسرائیلی‌ها پاسخگوی اعمالشان در منطقه باشند.
وی ادامه داد: اسرائیل بعد از شکست مفتضحانه در سوریه و افغانستان هیچ جایگاهی ندارد کما این‌که پیش از این هم نداشت. اسرائیل با درهای بسته روبرو شده به همین دلیل امروز به تحریک برخی کشورهای منطقه روی آورده و تلاش می‌کند با تحریک همسایگان و ایجاد اختلافات در بین کشورهای منطقه به اهدافش دسترسی پیدا کند. ما دست‌های پنهان اسرائیل را پشت پرده این اتفاقات می‌بینیم مطمئن باشند که به شدیدترین حد ممکن به سزای اعمالشان می‌رسند.
عزیزی افزود: البته به کشورهای همسایه به ویژه سران آذربایجان هشدار می‌دهیم که فریب رژیم پوشالی و توخالی و کودک کش صهیونیستی را نخورده و در تله آنها نیفتند؛ تله‌ای که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها برای به جان هم انداختن مسلمانان ایجاد کرده‌اند. ‌آمریکایی‌ها می‌خواهند که کشورهای مسلمان با یکدیگر درگیر شوند. در این بین روسای برخی کشورهای همسایه به دلیل قدرت طلبی و احساس وادادگی در تله برخی سازمان‌های جاسوسی و برانداز می‌افتند و همسو با آنها می‌شوند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در پایان اظهار کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند حیات اسرائیل رو به پایان است و کاملا افول و سراشیبی سقوط گونه آنها را شاهد هستیم لذا متوسل شدن برخی کشورهای منطقه به این رژیم جعلی سزاوار نیست و این کار تنها به منزله افتادن در چاه با طناب پوسیده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала