شروط وزارت بهداشت ایران برای ارزشیابی مدارک دانشجویان در زمان پاندمی کرونا

© Sputnik / Aleksey Malgavko / ورود به گالری تصاویرشروط وزارت بهداشت ایران برای ارزشیابی مدارک دانشجویان در زمان پاندمی کرونا
شروط وزارت بهداشت ایران برای ارزشیابی مدارک دانشجویان در زمان پاندمی کرونا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.10.2021
Telegram
وزارت بهداشت ایران سه شرط مهم برای ارزشیابی مدارک دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از این کشور در زمان پاندمی کرونا را اعلام کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت ایران سه شرط مهم برای ارزشیابی مدارک دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از ‏این کشور برای ورودی سال ۲۰۲۱- ۲۰۲۰ و قبل از آن را اعلام کرد.
بر این اساس با توجه به بند ۱۰-۳ آیین نامه ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور، امکان ارزشیابی مدارک دوره‌ های غیرحضوری و نیمه حضوری وجود ندارد.
از سوی دیگر با توجه به پاندمی بیماری کووید، بدلیل ممنوعیت صدور روادید و یا بسته بودن مرزها و عدم امکان حضور دانشجویان جدیدالورود در کشور محل تحصیل، ضمن تاکید بر ممنوعیت انتقال جهت ورودی‏ های ۲۰۱۹ و پس از آن، و با رعایت سایر شرایط و ضوابط در آیین نامه‌ ها و دستورالعمل‌ های مربوطه، مطابق مصوبه شورایعالی ارزشیابی اعلام می‌ شود، ‌ که صرفاً برای کسانی که از سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ و قبل از آن (از زمان شروع پاندمی کرونا و ممنوعیت تردد) در دانشگاه‌ های مورد تایید ثبت نام و در دوره اصلی شروع به تحصیل نموده‌ اند، براساس شرایط زیر، قابل ارزشیابی طبق ضوابط پس از فارغ التحصیلی خواهد بود:
Московский государственный университет имени М.В. Ломоносова - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.09.2021
دانشگاه دولتی مسکو بهترین دانشگاه روسیه در رتبه بندی جهانی شناخته شد
۱- ماهیت و روند اصلی تحصیل در این دوره‌ها باید به صورت حضوری باشد و لازم است دانشجویان بر اساس امکانات ایجاد شده توسط دانشگاه خارج از کشور در زمان ممنوعیت تردد، بصورت مجازی در کلاس‌ ها شرکت نموده باشند. مراتب ممنوعیت تردد مرزی به هر کشور، با تایید وزارت امور خارجه احراز می‌گردد.
۲- مستندات مربوط به پذیرش در دوره با ماهیت حضوری و نحوه ثبت نام، مجوز حضور در کلاس‌ های مجازی توسط دانشگاه خارج از کشور در زمان همه گیری کووید ۱۹ و همچنین مستندات حضور در کلاسها و آزمون‌ های مجازی و ریزنمرات یا مستندات ارزشیابی‌های مربوطه، باید مشابه دوره‌های حضوری با تایید وزارت امور خارجه (در سامانه میخک) ارائه شود.
۳- حداکثر مدت تحصیل غیر حضوری دانشجویان نباید بیش از یک سوم کل دوره تحصیل باشد. ضمنا، حضور دانشجو در کلاس‌ های عملی و دوره‌ های بالینی (کارآموزی و کارورزی)، در کشور محل تحصیل الزامی است. بدیهی است، حضور دانشجو در کشور محل تحصیل در الباقی دوره تحصیلی (دو سوم حضوری دوره) الزامی خواهد بود.
همچنین وزارت بهداشت تاکید کرد؛ با توجه به اینکه تا قبل از سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، دوره‌ های آمادگی پیوسته حضوری نظیر پادفک، کالجfundation، premed و…، قبل از ورود به دوره تحصیلی اصلی به عنوان ملاک شروع به تحصیل لحاظ می‌ شود، افرادی که این دوره‌ های آمادگی را در طول دوران کرونا، بدلیل محدودیت‌ های تردد، به صورت غیر حضوری گذرانده‌ اند، ملزم به تبعیت از ضوابط و مصوبات زمان شروع دوره اصلی از جمله اعتبار دانشگاه، و پیش نیازهای شروع به تحصیل، از جمله کسب نمره زبان کشور محل تحصیل است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала