گزارش و تحلیل

ویتامین B و سرطان

© Fotolia / Viperfzkویتامین B و سرطان
ویتامین B و سرطان - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.10.2021
Telegram
مصرف آن می توانند خطر ابتلا مردان به سرطان ریه را افزایش دهند.
اسپوتنیک به نقل از روزنامه دیلی اکسپرس چاپ لندن می نویسد: مواظب  باشید، دانشمندان ارتباطی بین مصرف ویتامین B6 و B12 و افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه پیدا کردند. ثابت شده است که ویتامین B در تعدادی از بیماری ها مانند خستگی ، تاری دید ، اختلال در عملکرد سیستم عصبی و حتی افسردگی کمک می کند. اما واقعیت تکان دهنده این است که در واقع ، این ویتامین ها می توانند منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه ، به ویژه در مردان شوند.   
با توجه به اینکه تقریباً 46 درصد از بزرگسالان در بریتانیا ویتامین B6 و B12 را با قرص های مولتی ویتامین معمولی می خورند، ممکن است نگرانی هایی در مورد ارتباط این ویتامین ها با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه وجود داشته باشد.
بر اساس این مطالعه ، مردان ، به ویژه مردان سیگاری ، در صورت مصرف دوزهای زیاد ویتامین B6 و B12 ، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان ریه هستند.
مردانی که از این ویتامین ها استفاده می کردند تقریبا دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان ریه بودند.
و همانطور که در این مطالعه نشان داده شده است خطر ابتلا به سرطان ریه در مردان سیگاری سه تا چهار برابر بیشتر است.
تاثیر ویتامین ب۶ در مبارزه با بیماری کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.03.2021
تاثیر ویتامین ب۶ در مبارزه با بیماری کرونا
به گفته تئودور براسکی ، مولف اصلی این مطالعه ، دانشیار دانشگاه ایالت اوهایو ، برای جلوگیری از سرطان ریه ، به ویژه در مردان ، از دوزهای بالای ویتامین B6 و B12 استفاده نکنید ، و مردان سیگاری می توانند از این موارد آسیب ببینند.
در جریان مطالعه ، دانشمندان با بیش از 77 هزار نفر مصاحبه کردند و از آنها پرسیدند که این ویتامین ها را چقدر و  چند بار در روز مصرف می کنند.
این مطالعه همچنین عواملی مانند  رژیم غذایی معمول در 10 سال گذشته را در نظر گرفت.
شش سال بعد ، کارشناسان سلامت شرکت کنندگان در مطالعه را بررسی کردند تا به دنبال علائم سرطان ریه باشند.
پس از آزمایش بسیاری از شاخص های شناخته شده که بر خطر سرطان تأثیر می گذارد ، کارشناسان افزایش 30 درصدی  خطر ابتلا به سرطان ریه را با ویتامین B12 (که به عنوان ویتامین جداگانه مصرف می شود) و افزایش 40 درصدی  خطر را در افرادی که ویتامین B6 مصرف کردند اطلاع دادند.
به طور شگفت انگیزی ، مردانی که دوزهای بالایی از این یا آن ویتامین را به مدت 10 سال مصرف کردند ، تقریباً خطر ابتلا به سرطان ریه را دو برابر کردند ، در حالی که مردان سیگاری حتی بیشتر دچار خطر شدند.
براسکی افزود: مردانی که بیش از 55 میکروگرم ویتامین B12 در روز مصرف می کردند ، در مقایسه با مردانی که ویتامین B مصرف نمی کردند ، 98 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه بودند.
این ویتامین ها برای سلامتی شما بسیار خطرناک اند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.08.2021
این ویتامین ها برای سلامتی شما بسیار خطرناک اند
 او گفت: "مردانی که در ابتدا سیگار می کشیدند و مقدار زیادی ویتامین B مصرف می کردند ، سه تا چهار برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه بودند.
"ویتامین B6 معمولاً در قرص های 100 میلی گرم  فروخته می شود. و ویتامین B12 اغلب در قرص های مختلف از 500 میکروگرم    تا 3000 میکروگرم به فروش می رسد."
در مقابل ، اکثر مولتی ویتامین ها حاوی 100٪ RDA ایالات متحده (میزان توصیه شده مصرف ویتامین در آمریکا) هستند که برای ویتامین B6 کمتر از 2 میلی گرم در روز و برای   ویتامینB12    2.4 میکروگرم در روز است.  مردم باید از خود بپرسند آیا به بیش از 1200 برابر ویتامین نیاز دارند یا خیر؟"
به گفته سخنگوی کتابخانه ملی بهداشت آمریکا ، نقش احتمالی ویتامین B در ارتباط با خطر سرطان در گذشته توصیف شده است.
وی افزود: "نتایج دو آزمایش و کنترل   بزرگ ابعاد در نروژ که حاوی  ویتامین B بودند ، نشان دهنده افزایش خطر ابتلا به سرطان در افرادی است که ویتامین B12 و B9 (اسید فولیک) بعنوان دارو دریافت کردند ، نتیجه ای که عمدتا بر اساس داده های مربوط به سرطان ریه استوار بوده است.
و طبق یک مطالعه گروهی که اخیراً در چارچوب برنامه "ویتامین ها و شیوه زندگی / VITAL " انجام شده است ، مردانی که مقادیر زیادی ویتامین B12 و B6 مصرف می کردند ، بیشتر نزدیک به خطر ابتلا به سرطان ریه بودند.
بنیاد جهانی تحقیقات سرطان اعلام کرد که کلید پیشگیری از سرطان این است که به جای تکیه بر ویتامین ها و مواد معدنی ، تنها از طریق رژیم غذایی نیازهای غذایی را برطرف کنید.
غذاهای غنی از ویتامین B6 و B12 عبارتند از: گوشت قرمز - گوشت گاو و غیره ، طیور - مرغ ، بوقلمون و ... ، ماهی - ماهی تن ، ماهی آزاد و غیره"
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала