ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ریزش قیمت سکه و طلا در ایران

© Fotolia / Alexlukinریزش قیمت سکه و طلا در ایران
ریزش قیمت سکه و طلا در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.10.2021
بنا به اعلام نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت‌ سکه و طلا در بازار داخلی این کشور به سبب سیر نزولی نرخ ارز، روند کاهشی داشته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت طلای جهانی و نقره در دو روز اخیر (چهارشنبه و پنجشنبه)؛ اظهار داشت: این افزایش بطوری بود که قیمت هر اونس طلا به ۱۸۰۰ دلار رسید که بالاترین نرخ طی یک ماه گذشته است و بطور متوسط افزایش ۴۱ دلاری قیمت اونس جهانی را در این هفته رقم زد. اما از سوی دیگر نرخ ارز در طول هفته با روند نزولی پیش رفت که تا روز چهارشنبه و پنجشنبه هم ادامه داشت.
فروش سکه طلا به قیمت چند میلیون دلار - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.06.2021
فروش سکه طلا به قیمت چند میلیون دلار
کشتی‌آرای تصریح کرد: اما روز گذشته (پنجشنبه) مجدداد نرخ ارز با کمی افزایش همراه شد که ناشی از افزایش تقاضا در بازار برای خرید ارز بود. در مجموع در هفته‌ای که گذشت، بازار علاوه بر رکود با کاهش سطح دادوستدها همراه بود؛ این درحالی بود که قیمت اونس جهانی افزایش و نرخ ارز کاهش داشت اما بطور کلی قیمت سکه و طلا کاهش یافت.
وی افزود: هر قطعه سکه تمام طرح جدید با حدود ۳۲۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته به ۱۱ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسیده و همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان کاهش به ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در آخرین معاملات روز گذشته رسیده است. در پایان هفته هر قطعه نیم سکه و ربع سکه هر یک با ریزش ۹۰ هزار تومانی به ترتیب نیم سکه شش میلیون تومان و ربع سکه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده‌اند. سکه‌های یک گرمی نیز در این هفته ۵۰ هزار تومان ارزان‌تر شده و در پایان هفته دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارند.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان داشت: هر مثقال طلا ۱۷ عیار با کاهش بطور متوسط ۴۵ هزار تومانی‌ در این هفته به چهار میلیون و ۹۵۲ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار  نیز با افت ۹۰۰۰ تومانی نسبت به آغاز هفته، به یک میلیون و ۱۴۳ هزار تومان و هر طلای ۲۴ عیار نیز با ۱۰ هزار تومان کاهش هفتگی به ازای هر گرم در آخرین معاملات روز گذشته به یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان دادوستد شده‌اند. همانطور که ذکر شد در حال حاضر هر اونس جهانی طلا نیز ۱۸۰۰ دلار ثبت شده است که افزایش ۴۱ دلاری را نسبت به ابتدای هفته نشان می‌دهد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала