ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هشدار ایران درباره ماجراجویی احتمالی نظامی اسرائیل

© Photo / IRNAمجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل
مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.10.2021
نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت نسبت به "هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی اسرائیل علیه ایران از جمله برنامه هسته‌ای آن" هشدار داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه نامه‌ای خطاب به رئیس دوره‌ای شورای امنیت در پاسخ به تهدیدات اخیر اسراییل نوشت.
شبه نظامیان طرفدار ایران در حال آماده سازی پاسخ به حمله اسرائیل به سوریه هستند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.10.2021
شبه نظامیان طرفدار ایران در حال آماده سازی پاسخ به حمله اسرائیل به سوریه هستند
در این نامه آمده است: طی ماه‌های گذشته، تعداد و شدت تهدیدات تحریک‌آمیز و ماجراجویانه رژیم اسرائیل به‌طور مداوم افزایش یافته و به سطح هشداردهنده‌ای رسیده است.
 آخرین مورد آن از سوی رئیس ستاد ارتش این رژیم صورت گرفته که تهدید کرده است "طرح‌های عملیاتی علیه برنامه هسته‌ای  ایران در حال گسترش است" و "عملیات برای از بین بردن توانایی‌های ایران در عرصه‌های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت."
اعتراضات ما به تهدیدهای قبلی این رژیم در سال 2021 طی نامه‌های 1 فوریه، 12 آوریل، 27 اوت و 14 سپتامبر  به شورای امنیت سازمان ملل منعکس شده است.
چنین تهدیدهای سیستماتیک صریح و آشکار رژیم اسرائیل علیه یکی از اعضای مؤسس سازمان ملل متحد، نقض فاحش حقوق بین‌الملل، به‌ویژه ماده 2 (4) منشور ملل متحد است.
این واقعیت که رژیم اسرائیل  به تداوم "از بین بردن قابلیت‌های ایران" ادامه می‌دهد، بدون هیچ شک و شبهه‌ای ثابت می‌کند که این رژیم مسئول حملات تروریستی علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ما در گذشته بوده است.
با توجه به سابقه شوم شیوه‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم اسرائیل در منطقه و همچنین عملیات مخفیانه ضد برنامه هسته‌ای ایران، بایستی با این رژیم برای توقف همه تهدیدات و رفتارهای اخلالگرانه آن برخورد شود.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала