ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آیا شاخص‌های جدید کرونا در ایران نشانگر ورود به موج ششم است؟

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / ورود به گالری تصاویرآیا شاخص‌های جدید کرونا در ایران نشانگر ورود به موج ششم است؟
آیا شاخص‌های جدید کرونا در ایران نشانگر ورود به موج ششم است؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.10.2021
کارشناسان داده‌ها و شاخص‌های کرونایی جدید در ایران و احتمال ورود به موج ششم را مورد ارزیابی قرار دادند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، حمید سوری، اپیدمیولوژیست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره شاخص های جدید کرونایی گفت: هر چند تغییر شاخص‌های کرونایی از جمله افزایش بستری‌ها در روزهای اخیر، جای نگرانی جدی دارد اما این موضوع را نمی‌توان به حساب آغاز پیک ششم بیماری در کشور گذاشت.
وی خاطرنشان کرد: متوسط روند افزایش شاخص های کرونایی از جمله ابتلا، بستری و مرگ و میر باید ۲ هفته ادامه داشته باشد تا آن را به عنوان پیک ششم این بیماری، محسوب کرد.
این اپیدمیولوژیست با اشاره به نگرانی‌ها درباره افزایش شاخص‌های کرونایی در روزهای اخیر گفت: نشانه هایی از طغیان جدید بیماری کرونا در کشور مشاهده می شود که ما احتمالا در حال تجربه طغیان‌های کرونایی جدید در کشور هستیم‌. اگر تمهیدات لازم را برای کنترل آن انجام ندهیم، احتمال بروز پیک ششم طی چند هفته پیش رو دور از انتظار نیست.
وی تاکید کرد: در مناطق مختلف کشور که خطر شیوع این بیماری، بیشتر است باید کنترل و نظارت دقیق تری اعمال شود تا از ابتلا و بستری های جدید کاسته شود.
حمید سوری در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش مرگ و میر و بستری شدگان کرونایی جای نگرانی دارد یا یک افزایش موقت است، گفت: این موضوع نگران کننده است و در روزهای اخیر شاهد افزایش تست های مثبت، بستری شدگان و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در کشور هستیم. این موضوع نشان می دهد که چرخش ویروس در جامعه زیاد شده و این موضوع بسیار نگران کننده است.
وی بر لزوم رعایت اصول بهداشتی در همه مناطق کشور تاکید کرد و گفت: مردم همچنان باید اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها باید به دقت رعایت کنند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала