شش میلیون دُز واکسن کرونا وارد تهران شد

© Photo / IRNAمحموله جدید واکسن کرونا از سوی هلال احمر وارد ایران شد
محموله جدید واکسن کرونا از سوی هلال احمر وارد ایران شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.10.2021
Telegram
به طور کلی هلال احمر از اردیبهشت ماه تاکنون ۶۴ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به ایران وارد کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر از ورود دومین محموله ۶ میلیون دُزی واکسن از سری محموله‌های اعلام شده برای این هفته به کشور خبر داد.
وی در ادامه افزود:«: با حمایت معاون اول رئیس جمهور و همکاری بسیار خوب وزرای بهداشت و امور خارجه و همچنین مساعدت بانک مرکزی توانستیم طبق اعلام قبلی، دومین محموله ۶ میلیون دُزی واکسن کرونا را در این هفته وارد کشور کنیم که با ورود سومین محموله در روز پنجشنبه، وعده هلال احمر مبنی بر واردات ۱۸ میلیونی واکسن کرونا در یک هفته محقق خواهد شد.
پیش تولید مشروبات الکلی در میدان مرکزی میوه تهران +ویدئو، عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.10.2021
پیش تولید مشروبات الکلی در میدان مرکزی میوه تهران +ویدئو، عکس
به طور کلی این جمعیت از اردیبهشت ماه تاکنون ۶۴ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده که با احتساب واردات یک محموله دیگر که روز پنج‌شنبه وارد خواهد شد، این میزان به ۷۰ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز می‌رسد.
در حال حاضر کمبودها برای تامین داروهای بیماران مبتلا به کرونا در داروخانه‌های هلال‌احمر استان تهران تقریبا برطرف شده و همه روزه این داروخانه‌ها برای ارائه خدمت به مردم فعال هستند.
تامین داروهای مورد نیاز بیماران در داروخانه‌های سراسر کشور، ایجاد بیمارستان‌های صحرایی هلال احمر در مجاورت مراکز درمانی، بهره گیری از مراکز واکسیناسیون حجاج این جمعیت و تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری برای تسریع در تزریق عمومی واکسن از مهم‌ترین خدمات هلال‌احمر در این دوران بوده است».
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала