رئیسی: راه‌ اندازی شبکه ملی اطلاعات ضروری است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / رئیسی: راه‌ اندازی شبکه ملی اطلاعات ضروری است
رئیسی: راه‌ اندازی شبکه ملی اطلاعات ضروری است - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.10.2021
Telegram
رئیس جمهور ایران تکمیل و راه‌ اندازی شبکه ملی اطلاعات را یک ضرورت دانست و دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پیگیری کنند.
به گزارش اسپوتنیک، سید ابراهیم رئیسی عصر سه شنبه در جلسه شورای عالی فضای مجازی با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در ماموریت‌های این شورا، اظهار داشت: با استفاده از دیدگاه‌های اعضای حقیقی و عقبه کارشناسی اعضای حقوقی شورا، می‌توان گام‌های موثری در جبران عقب ماندگی‌ها در خود شورا و مدیریت فضای مجازی برداشت.
پیام رسان - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.10.2021
چگونه نرخ قیمت اینترنت برای کاربران ایرانی محاسبه می شود؟
رئیس جمهور ایران، تکمیل و راه‌ اندازی شبکه ملی اطلاعات را یک ضرورت دانست و به مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پیگیری کنند.
رئیسی با اشاره به مزایای دولت الکترونیک و هوشمند، گفت: تشکیل دولت هوشمند برای رفاه مردم و تسهیل انجام امور مردم آنان ضروری است، لذا همه دستگاهها بدون بخشی‌ نگری باید با یکدیگر همکاری کنند تا کارها و امور مردم  با آسودگی انجام شود.
وی با تاکید بر توجه همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به اقتصاد دیجیتال، افزود: فعال شدن اقتصاد دیجیتال در افزایش اشتغال، تولید ثروت و ایجاد ارزش افزوده موثر است و در این زمینه اگرچه وزارت ارتباطات محور است اما همه دستگاه‌ها باید برای رونق اقتصاد دیجیتال فعال شوند.
رئیس دولت ایران همچنین ایجاد سکوهای راهبردی برای ارایه خدمات در حوزه‌های آموزش، ‌بهداشت، کشاورزی، مالی و تجاری را ضروری دانست.
رئیسی در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به مدیریت هوشمند و هدفمند حوزه سرگرمی و اوقات فراغت در فضای دیجیتال گفت: ‌فعال شدن این حوزه با توجه به شیوع کرونا و در خانه ماندن اجباری بخشی از مردم اهمیت زیادی دارد.
رئیس جمهور ایران، همچنین به لزوم سالم‌ سازی و ایمن‌ سازی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که دشمنان به فضای شخصی و اطلاعاتی مردم و کشور هجمه می‌آورند، غفلت در این زمینه از هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست.
در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی، درباره الحاقیه سند ستاد رسانه، مصوب سال ۱۳۹۷ شورا برای افزایش تعامل برخط رسانه و تقویت تعاملات دستگاه‌ها و رسانه‌ها بحث و تصیم گیری شد.
در این جلسه همچنین پس از تبادل نظر اعضای شورا،‌ بخش سیاست‌ها و الزامات قانونی شدن منظومه ماهواره‌ای در کشور به تایید رسید که از جمله این موارد استفاده مجاز این‌گونه منظومه‌های ماهواره‌ای در داخل کشور بود و مقرر گردید وزارت ارتباطات درباره نحوه فعالیت و ارایه مجوز به آن تصمیم‌ گیری کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала