ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پایتخت ایران در شیب نزولی بیماری

© Photo / IRNA تهران
 تهران - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.10.2021
کارشناس: تعداد فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا در تهران نیز حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، دکتر نادر توکلی،  معاون درمان ستاد کرونای استان تهران اعلام کرد تعداد فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا در تهران نیز حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر است.
وی در ادامه افزود: «رنگبندی شهرها بر اساس ابتلای بیمارستانی است و خیلی از شهرها از نظر جمعیتی، بیمارستان به تعداد کافی ندارند؛ بنابراین ممکن است رنگبندی دچار خدشه شود و عملا رنگبندی نمی‌تواند کمک خیلی زیادی در تصمیم‌گیری‌ها داشته باشد و بعد از قرنطینه هوشمند نیاز به بازبینی و بررسی بیشتر دارد.
پیشنهاد کنترل کارت واکسن در رستوران‌های ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.10.2021
پیشنهاد کنترل کارت واکسن در رستوران‌های ایران
درباره وضعیت کرونا در استان تهران، بر اساس آخرین آمار تقریبا روزانه نزدیک ۱۰۰۰ بستری کرونایی جدید در بیمارستان‌ها داریم و آمار تجمیعی کلی بستری در تهران حدود ۵۰۰۰ نفر است که نسبت به موقعیت پیک آمار، حدود ۷۰ درصد کاهش داشته است. تعداد فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا در تهران نیز حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر است. در بخش‌های بستری ویژه نیز حدود ۱۴۰۰ نفر بستری هستند که یعنی ۲۵ تا ۳۰ درصد از موارد بستری در بخش‌های مراقبت ویژه هستند.
بیماری روند رو به کاهش دارد و تهران در شیب نزولی پیک پنجم است. البته هنوز با میزان کاهشی مد نظرمان فاصله داریم اما خوشبختانه روند واکسیناسیون گسترش خوبی داشته است و امیدوارمان کرده است.
بروز پیک ششم قابل پیش‌بینی نیست، اما تجارب پیک‌های قبلی در پایتخت نشان داده است که بزرگترین چالش در مورد تهران رفت و آمد زیاد برون شهری و درون شهری است و چیزی که در این میان می‌تواند کمک کننده باشد اجرای قرنطینه هوشمند و پیگیری مبتلایان بیماری است که ایزوله بمانند تا شیوع بیماری بیشتر نشود.
باید به حد بالایی از پوشش واکسیناسیون کرونا یعنی چیزی حدود ۸۰ درصد برسیم تا این طرح را انجام دهیم اما افرادی که واکسینه شدند در این نوع مدیریت هوشمند می‌توانند از خدمات شهری و اجتماعی استفاده کنند و کسی که واکسینه نشده باشد امکان استفاده از امکانات نام برده شده را ندارد».
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала