ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

قدیمی ترین سیگار را کدام قوم می کشیدند؟

© Flickr / Ferran Jordàقدیمی ترین سیگار را کدام قوم می کشیدند؟
قدیمی ترین سیگار را کدام قوم می کشیدند؟  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.10.2021
تحقیقات نشان می دهد که 12 هزار سال پیش از دخانیات استفاده می شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت مجله نیچر، باستان شناسان آمریکایی اظهار داشته اند که مردم باستان حدود 12 هزار سال پیش، از دخانیات استفاده می کردند.
ممنوعیت سیگار کشیدن در خیابان های ترکیه
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.11.2020
ممنوعیت سیگار کشیدن در خیابان های ترکیه
این کشف در حین حفاری محوطه ای در یوتا، زمانی رخ داد که متخصصان در حال مطالعه یک کانون باستانی در اردوگاه شکارچیان  بودند. دانشمندان آثار و شواهدی از استفاده از دخانیات به عنوان عامل مست و مسخ کننده یافتند. به عنوان مثال در یوتا، چهار دانه تنباکو سوخته پیدا شده است، که می تواند با تاریخ یابی رادیوکربن قدمت داشته باشد. همانطور که  دانشمندان اعلام کردند، این کشف 9 هزار سال زودتر از آنچه تصور می شد، تاریخ کشیدن دخانیت را به عقب برد.
دانشمندان می گویند که مردم باستان نه تنها می توانند تنباکو را بسوزانند، بلکه برگها و ساقه های آن را می جویند. به گفته دارون دوک، باستان شناس در گروه تحقیقات انسان شناسی Far West در هندرسون، نوادا، این یافته نشان می دهد که انسانها هزاران سال قبل از اولین باری که گیاهی را به عنوان دخانیات استفاده می کردند.
پیش از این، دانشمندان استرالیایی از دانشگاه کورتین گونه جدیدی از توتون و تنباکو وحشی را پیدا کردند. این گیاه یک ماده چسبنده برای به دام انداختن و کشتن حشرات تولید می کند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала