درآمد طالبان از چه منابعی تأمین می شود؟

سخنگوی طالبان
سخنگوی طالبان - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.10.2021
Telegram
سخنگوی گروه طالبان: در آینده ، برنامه ای برای دریافت درآمد از استخراج مواد معدنی داریم.
به گزارش اسپوتنیک، ذبیح الله مجاهد، از سخنگویان طالبان (ممنوع در روسیه) و معاون سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفت که تعرفه های گمرکی و مالیات یگانه منبع درآمد طالبان از زمانی است که قدرت را در افغانستان به دست گرفته اند.
وی در ادامه گفت:«در آینده ، برنامه ای برای دریافت درآمد از استخراج مواد معدنی داریم. اما در حال حاضر، مالیات یگانه منبع درآمد دولت تازه طالبان را تشکیل می دهد».
نمک - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.07.2021
مالیات بر نمک و شکر در بریتانیا
با وجود اقداماتی که در حال حاضر توسط طالبان (گروه ممنوع در روسیه)  انجام می شود، وضعیت در اقتصاد افغانستان همچنان دشوار است. این عمدتا به این دلیل است که طالبان فقط به 0.1 در صد (9.4 میلیارد دلار) از ذخایر دولتی دسترسی دارند، زیرا بخش قابل توجهی از ذخایر دولتی افغانستان از سوی ایالات متحده آمریکا منجمد شده است.
 معاون وزارت اطلاعات فرهنگ دولت طالبان و همچنین سخنگوی این گروه اعلام کرد که طالبان هنوز منتظر پاسخ واشنگتن در مورد رفع مسدود سازی دارایی های افغانستان است و قبلا از سازمان ملل و بانک جهانی درخواست انجام این کار را کرده است.
مجاهد در همین رابطه گفت: «ما خواستار یافتن راه حلی هستیم. ما خواستار انتقال وجوه به حساب بانک های افغانستان هستیم. ما این درخواست را از سازمان ملل متحد، آمریکا و دیگر کشورها و بانک جهانی مطرح کردیم. در حال تلاش برای حل این مشکل هستیم چرا که این یک مسئله بشردوستانه است، این پول مردم افغانستان است، آنها به آن پول نیاز دارند زیرا آنها رنج می برند. در حال حاضر، ما نمی توانیم پاسخی دریافت کنیم. اما ما انتظار داریم که این مسئله حل شود».
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала