آمریکا: دیدار با طالبان صمیمی و حرفه‌ای بود

© Photo / U.S. State Departmentآمریکا: دیدار با طالبان صمیمی و حرفه‌ای بود
آمریکا: دیدار با طالبان صمیمی و حرفه‌ای بود - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.10.2021
Telegram
وزارت امور خارجه آمریکا دیدار چهره به چهره میان مقامات ارشد این کشور و طالبان (ممنوعه در فدراسیون روسیه) را صمیمی و حرفه‌ای توصیف کرد.
به گزارش اسپوتنیک، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص نخستین دیدار میان مقامات ارشد آمریکا و طالبان (ممنوعه در فدراسیون روسیه) از زمان تصرف قدرت در افغانستان توسط این گروه گفت: این دیدار صمیمی و حرفه‌ای بود.
اولین دیدار مقامات ارشد آمریکایی با طالبان پس از خروج غرب از افغانستان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.10.2021
اولین دیدار مقامات ارشد آمریکایی با طالبان پس از خروج غرب از افغانستان
وزارت خارجه آمریکا درباره دیدار اخیر با طالبان بیانیه‌ای منتشر کرده و در این ارتباط گفته است: آمریکا تاکید دارد که طالبان بر اساس اقداماتش داوری خواهد شد نه فقط بر اساس اظهاراتش.
در این بیانیه آمده است که هیأت آمریکایی در گفتگوهای دوحه قطر بر دغدغه‌های امنیتی و تروریسم، عبور ایمن شهروندان آمریکایی و اتباع دیگر کشورها و نیز شهروندان افغان و نیز حقوق بشر تکیه کرد.
براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، دو طرف همچنین درباره کمک‌های آمریکا به افغانستان نیز گفتگو کردند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش از این نیز اعلام کرده بود که دیدار با طالبان درباره به رسمیت شناختن و مشروعیت دادن به این گروه نیست. پرایس همچنین گفته بود که ما بر طالبان فشار می‌آوریم تا حقوق تمام مردم افغانستان از جمله زنان و دختران را رعایت کنند و حکومت فراگیر با پشتیبانی همه احزاب تشکیل دهند.
از سوی دیگر، بیانیه گروه طالبان پس از پایان اولین دور مذاکرات با آمریکا در دوحه پس از خروج آمریکا از افغانستان منتشر شده است. در این بیانیه طالبان اعلام کرده است که مذاکرات دوحه به خوبی برگزار شد و آمریکا توافق کرد کمک‌های انسان دوستانه به افغانستان را آزاد کند. این کشور همچنین اعلام کرده است این کمک‌ها با به رسمیت شناخته شدن دولت موقت طالبان ارتباط ندارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала