ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکسن ایرانی-استرالیایی کرونا در ایران مجوز مصرف اضطراری گرفت

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکسن ایرانی-استرالیایی کرونا در ایران مجوز مصرف اضطراری گرفت
واکسن ایرانی-استرالیایی کرونا در ایران مجوز مصرف اضطراری گرفت - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.10.2021
طبرسی: با ارائه گزارش میانی فاز سوم کارآزمایی بالینی به وزارت بهداشت ایران، مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن صادر شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، پیام طبرسی، محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی_استرالیایی "اسپایکوژن" درباره آخرین وضعیت واکسن ایرانی- استرالیایی کرونا، گفت: تزریقات در فاز سوم کارآزمایی بالینی در 16 هزار و 800 داوطلب انجام شده است و منتظر هستیم ببینیم بیماری به چه صورت می‌شود و نتایج نهایی مطالعه چه خواهد شد.
6 میلیون دُز واکسن کرونا از نوع سینوفارم وارد ایران شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.10.2021
6 میلیون دُز واکسن کرونا از نوع سینوفارم وارد ایران شد
وی افزود: گزارش میانی فاز سوم کارآزمایی بالینی به وزارت بهداشت ارائه شد که بر همان مبنا مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن صادر شد. فاز حیوانی و فاز اول کارآزمایی بالینی انسانی واکسن اسپایکوژن در استرالیا صورت گرفت و فاز دوم در ایران بر 400 نفر انجام شد که نتایج ایمنی‌زایی خوبی داشت و بالای 80 درصد تولید آنتی بادی داشت. همچنین در محیط آزمایشگاهی نیز تا 87 درصد ویروس آلفا یا کرونای انگلیسی را مهار کرده بود که بر همان مبنا مجوز فاز سوم کارآزمایی بالینی را گرفتیم.
طبرسی تاکید کرد: در فاز سوم 16 هزار و 800 نفر تحت مطالعه قرار گرفتند و بر اساس آنالیز بینابینی صورت گرفته، متوجه شدیم آنهایی که دو هفته از تزریق دُز دومشان گذشته بود، بالای 60 درصد اثربخشی واکسن داشتند. همچنین تمام بررسی‌ها بر گونه دلتای ویروس صورت گرفت که حاکی از اثرگذاری خوب واکسن بر این جهش ویروس است.
او ضمن اشاره به دریافت مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن و با تاکید بر اینکه کارخانه تولید این واکسن می‌تواند ماهیانه 3 میلیون دُز واکسن تحویل وزارت بهداشت دهد، ارائه اطلاعات بیشتر پیرامون میزان و نحوه تولید را وابسته به توضیحات رسمی کارخانه دانست.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала