اگر هر روز یک مشت بادام زمینی بخورید، چه اتفاقی در بدن شما می افتد

CC0 / Pixabay/ExplorerBob / اگر هر روز یک مشت بادام زمینی بخورید، چه اتفاقی در بدن شما می افتد
 اگر هر روز یک مشت بادام زمینی بخورید، چه اتفاقی در بدن شما می افتد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.10.2021
Telegram
بر اساس مطالعه دانشمندان اسپانیایی ، مصرف روزانه بادام زمینی بر عملکرد شناختی و پاسخ به استرس در جوانان تأثیر مثبت دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله منتشر شده در مجله Clinical Nutrition، بادام زمینی یک گیاه حبوباتی است که در قرن 18 از آمریکای جنوبی به اروپا آمد. بادام زمینی سرشار از اسیدهای چرب، پروتئین، فیبر، پلی فنول ها و سایر ترکیبات فعال بیولوژیکی هستند که برای سلامتی بدن مفید هستند.
با خوردن روزی ۴ بادام چه اتفاقی در بدن ما می افتد +ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.08.2018
با خوردن روزی ۴ بادام چه اتفاقی در بدن ما می افتد +ویدئو
محققان بارسلونا و مادرید گروهی متشکل از 63 جوان سالم ، 19 تا 33 ساله را انتخاب کردند که روزانه یک وعده از محصولات بادام زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دادند.
اکثر مطالعات قبلی بر روی افراد مبتلا به چاقی، سندرم متابولیک یا افرادی که در معرض بیماری مزمن متابولیک قرار دارند انجام شده است. در چنین افرادی، با تغییر ساختار رژیم غذایی یا وارد کردن غذاهای سالم به رژیم غذایی معمول، اثر مثبت  خوردن بادام زمینی مشهود شد.
نویسندگان راه متفاوتی را انتخاب کردند - آنها افراد جوان و کاملاً سالم را برای آزمایش خود انتخاب کردند. دانشمندان با استفاده از طیف گسترده ای از آزمایشات شناختی و تجزیه و تحلیل های مربوط به شاخص های بیوشیمیایی پاسخ به استرس، مانند کورتیزول  نشان داده اند که در این گروه از افراد، مصرف روزانه بادام زمینی منجر به بهبود عملکردهای شناختی و پاسخ به استرس می شود.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала