ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران: برای بازگشت به مذاکرات وین پیش شرطی نداریم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ایران: برای بازگشت به مذاکرات وین پیش شرطی نداریم
ایران: برای بازگشت به مذاکرات وین پیش شرطی نداریم - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.10.2021
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: زمانی که روند بازبینی داخلی‌مان به جمع‌بندی برسد، به وین بازخواهیم گشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سعید خطیب زاده، نماینده رسمی وزارت خارجه ایران روز سه شنبه اعلام کرد: تهران هیچ پیش شرطی برای بازگشت به مذاکرات درباره توافق هسته ای در وین ندارد.
وی امروز (سه شنبه) در توئیتی با اشاره به مصاحبه اش با فرانس 24 نوشت: در مصاحبه با فرانس 24 گفتم زمانی که روند بازبینی داخلی‌مان به جمع‌بندی برسد، به وین بازخواهیم گشت.
وی با تأکید بر این که پیش‌شرطی وجود ندارد، اظهار داشت: تنها هدف ما این است که اطمینان یابیم گفتگوها حقوق ما را تأمین می‌کند- از جمله تضمین‌های کافی مبنی بر اینکه این بار ایالات متحده واقعا به توافق پایبند می‌ماند.
خطیب‌زاده: امیرعبداللهیان در اولین فرصت به لبنان سفر می‌کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.09.2021
خطیب‌زاده: امیرعبداللهیان در اولین فرصت به لبنان سفر می‌کند
خطیب‌زاده دیروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره اظهارات امیرعبداللهیان درباره آزاد شدن 10 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در خارج از کشور و این‌که آیا این یک پیش شرط است؟ اظهار داشت: ایشان آنچه بیان کرد در خصوص این است که منطق آمریکا همچنان تغییر نکرده است. دولت بایدن می‌خواهد میراث شکست خورده تحریم‌ها علیه برجام و ملت ایران را حفظ کند و در عین حال می‌خواهد از وین نتیجه‌ای را که مایل است و یا بازگشت به برجام را حاصل کند. این باید تغییر کند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: هم آمریکا باید نشان دهد در روش تغییر کرده و هم در اقدام. نمی‌شود تا به امروز تمامی تحریم‌های آمریکا باقی بماند و هیچ کدام از پول‌های ایران، نه هدیه کس دیگری در بانک‌های بین‌المللی و بانک‌های کشورهای دیگر، توقیف باشد و بعد آمریکا به عنوان طرف خواهان ادعاهایی را مطرح کند. آن‌چه آقای امیرعبداللهیان گفت این بود که آمریکا به روش‌ها و انحای گوناگون می‌توانست حسن نیت خود را نشان دهد از جمله اینکه پول‌هایی که متعلق به مردم ایران است و اعانه کسی نیست، بتواند به ایران برگردد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала