ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بیانیه مجلس ایران: تغییرات ژئوپلیتیک منطقه خط قرمز جمهوری اسلامی است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / صحن مجلس شورای اسلامی ایران
صحن مجلس شورای اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.10.2021
نمایندگان مجلس ایران اعلام کردند: هرگونه تغییرات ژئوپلیتیک منطقه و تغییر در مرزهای کشورهای همسایه، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، روح الله متفکر آزاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه  بیانیه حمایت نمایندگان مجلس از رزمایش فاتحان خیبر در مرزهای شمال غرب کشور را قرائت کرد که متن آن به شرح زیر است:
هر گونه تغییرات ژئوپلتیک منطقه و تغییر در مرزهای کشورهای همسایه، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و ما در مقابل هر اقدام بیگانگان کوتاه نخواهیم آمد. همچنین کوتاه شدن خاک هیچ کشوری برای تحرکات رژیم صهیونیستی را برنمی‌تابیم. رزمایش فاتحان خیبر در جداره مرزی ارس پیام‌آور صلح و اقتدار منطقه و هشدار به رژیم صهیونیستی است.
رابطه ما با مردم و کشورهای همسایه از جمله مردم مسلمان و کشور برادر جمهوری آذربایجان دیرینه و پایدار است. اختلاف افکنی‌های دشمنان و القائات جعلی رژیم جعلی اسرائیل این وحدت و برادری را نخواهد گسست. مردم ایران هرگز در مقابل تعرض به امنیت منطقه و مصالح کشور کوتاه نخواهد آمد. جمهوری اسلامی ایران، برادری و حسن همجواری با کشورهای همسایه از جمله با  جمهوری آذربایجان را بارها به اثبات رسانده است. اظهارات تفرقه افکنانه و فتنه انگیز عده‌ای بر خلاف حسن همجواری است و انتظار این است که آذربایجان هر چه زودتر با فتنه‌انگیزی‌ها مخالفت نموده و با رفتارهای تفرقه‌افکنانه مقابله کنند.
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از رزمایش صلح و فاتحان خیبر از وزارت امور خارجه می‌خواهیم که هشدار و تذکر نمایندگان به دولت‌های بازیگر در حوزه قفقاز را اعلام کنند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала