ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اعتراف اسرائیل به دست داشتن در ترور سردار سلیمانی

© AP Photo / Office of the Iranian Supreme Leader اعتراف اسرائیل به دست داشتن در ترور سردار سلیمانی
اعتراف اسرائیل به دست داشتن در ترور سردار سلیمانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.10.2021
رئیس بخش اطلاعات نظامی اسرائیل اذعان کرد که اطلاعات داده شده از سوی این کشور به آمریکا منجر به ترور سردار سلیمانی شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، تمیر هایمن، رئیس بخش اطلاعات نظامی اسرائیل در گفت وگو با پایگاه خبری "واللا" گفت که ترور سردار سلیمانی در پی دادن اطلاعاتی از سوی شعبه اطلاعات نظامی اسرائیل به آمریکا انجام شد.
وی افزود: این اطلاعات را ما آماده کردیم و باعث شد که ناو هواپیما آمریکا به خلیج(فارس) برگردد چرا که آمریکا متوجه شد که سردار سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه جنگی علیه این کشور آغاز خواهد کرد و این مساله بسیار مهمی بود. آمریکا در آن زمان به دلیل وجود داعش در منطقه حضور داشت نه به خاطر وجود ایران اما اطلاعات ما بعد از آن به ترور سردار سلیمانی کمک کرد.
هایمن ترور سردار سلیمانی را مهم ترین اتفاق برای امنیت اسرائیل توصیف کرد و گفت: اشخاصی که معمولا دستور به ترور آن ها داداه می شود افرادی هستند که چشم انداز راهبردی و قدرت نافذ دارند و این اشخاص زیاد نیستند.
وی در ادامه تاکید کرد که ترور سردار سلیمانی در یک شبه انجام نشد بلکه برای این امر مقدمات کاملی چیده شد و برای آن ابتدا زیرساخت ها و امکانات لازم فراهم شد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала