ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر صمت: واردات خودرو تا پایان سال اشتباه است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزیر صمت: واردات خودرو تا پایان سال اشتباه است
وزیر صمت: واردات خودرو تا پایان سال اشتباه است - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.10.2021
وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، اظهار داشت: برنامه ویژه‌ ای را در بحث صادرات شروع کرده‌ ایم شنبه خبر آن منتشر خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، بیان کرد: درباره انواع ویلچر و تشک ها صحبت شد و قرار شد اوایل هفته آینده جلسه مشترکی بین معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن، تجارت و معاونین بنیاد شهید برگزار شود تا اقلامی که مورد نیاز جانبازان است را ما احصاء کنیم و مواردی که امکان ساخت را داریم تسریع کنیم و سازندگان را تشویق کنیم تا نیاز ها را با کیفیتی که مورد نیاز این افراد است تولید کنند.
  متهم ردیف اول شرکت مفتاح خودرو در زندان ایران فوت شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.09.2021
متهم ردیف اول شرکت مفتاح خودرو در زندان ایران فوت شد
وی ادامه داد: اگر امکان تولید وجود نداشت نیز به سرعت برای تأمین اقدام ویژه ای انجام شود.
فاطمی امین در پاسخ به اینکه تحویل خودروی جانبازان چه زمانی خواهد بود گفت: ما ضوابط تدوین شده را قطعا اجرا خواهیم کرد و برنامه زمان بندی را با بنیاد شهید هماهنگ میکنیم و حتما الویت را به این بخش می‌دهیم.
وزیر صنعت درباره اینکه برای ساماندهی فولاد چه اقداماتی انجام شده تصریح کرد: من در روز رای اعتماد در مجلس قولی دادم نباید به قیمت قبل از قطعی برق بازگردد و خوشبختانه این اتفاق افتاد و اکنون سه هفته است که همان قیمت وجود دارد.
وزیر صمت گفت: موضوع پتروشیمی و فولاد را از دو هفته پیش آغاز کرده ایم و یک برنامه زمانبندی داشتیم ابتدا با سیمان آغاز کردیم به تثبیت خوبی رسید از دو هفته گذشته بازار مواد اولیه پتروشیمی از پلی اتیلن و پت و فولاد متمرکز شدیم که این ها زمان برتر هستند یک دوره سه ماهه را تا آخر پاییز برنامه ریزی کردیم ان شاءالله این دو بازار که سهم بسیار بالایی در بخش های مختلف تولید دارند مدیریت خواهد شد و مشاهده ثبات در بازار با قیمت های معقول خواهیم بود.
فاطمی امین درباره دیدگاه تخصصی این دستگاه در رابطه با ورود خودروهای خارجی گفت: من قبلا هم اشاره کرده‌ ام در شرایط معمولی زمانی که تراز تجاری و ارزی کشور متعادل است واردات خودرو خارجی می تواند مفید باشد به نوعی فضای رقابتی ایجاد می کند اما در حال حاضر و حداقل تا پایان سال جاری و تا زمانی که ما به یک توازن در تراز خارجی برسیم فکر می کنم اشتباه است زیرا حجم زیادی از منابع ارزی را درگیر میکند و قیمت ارز افزایش پیدا میکند و تورم ایجاد می‌کند که این به ضرر همه جامعه است.
وی مطرح کرد: برنامه ویژه ای را در بحث صادرات شروع کرده‌ایم شنبه خبر آن منتشر خواهد شد.
فاطمی امین ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که به یک توازن ارزی برسیم و بنظر من پس از آن واردات خودرو می‌ تواند انجام شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала