ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

۳۴۰ هزار دوز واکسن کرونا به اتباع خارجی در ایران تزریق شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکسن کرونا
واکسن کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.09.2021
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در ایران اطلاع داد که ۳۴۰ هزار دوز واکسن کرونا به پناهندگان و اتباع خارجی تزریق شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور بیان داشت: واکسیناسیون اتباع خارجی بر اساس سن در کشورمان انجام می شود ولی تا کنون هیچ کمکی بصورت رسمی برای تهیه واکسن صورت نگرفته است، این در حالی است که قول مساعدت جهت تهیه واکسن از سوی سازمانهای بین المللی صورت پذیرفته است. 
وی گفت: واکسیناسیون پناهندگان و اتباع خارجی براساس سند ملی کشور جمهوری اسلامی ایران تا کنون حدود ۳۴۰ هزار دُز صورت گرفته است.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی که در کشور جمهوری اسلامی ایران به اتباع خارجی ارائه می شود و اجرای طرح غربالگری رایگان ۲میلیون و ۷۲۲ هزارو ۶۵۹ نفر از اتباع خارجی مقیم کشور طی دو مرحله همانند ایرانیان، افزود: غربالگری مرحله سوم هم در حال اجرا است. همچنین راه اندازی نقاهتگاه‌های ویژه داخل مهمانشهرها برای بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹(بصورت مجزا مرد و زن) و خرید اقلام بهداشتی، تجهیزات پزشکی و دارو در راستای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری کووید ۱۹ با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق کمک سازمان های بین المللی و توزیع آن در بین پناهندگان و مراکز درمانی و بهداشتی انجام شده است.
وی تاکید کرد: کلیه خدمات بهداشتی و درمانی همانند اتباع ایرانی برای پناهندگان مبتلا به کووید ۱۹ و آموزش دقیق پروتکل های بهداشتی به اتباع خارجی شامل آموزش فاصله گذاری اجتماعی، آموزش استفاده از ماسک و الزام استفاده از آن( از طریق ارسال پیام کوتاه، تهیه کتابچه و ساخت انیمیشن کوتاه به زبانهای محلی) از دیگر اقداماتی بوده که برای اتباع و مهاجرین خارجی انجام شده است.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала