ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر خارجه ایتالیا: به رسمیت شناختن طالبان ممکن نیست

© AFP 2021 / Alberto Pizzoli وزیر خارجه ایتالیا: به رسمیت شناختن طالبان ممکن نیست
وزیر خارجه ایتالیا: به رسمیت شناختن طالبان ممکن نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.09.2021
وزیر امور خارجه ایتالیا از کشورهای جهان خواست از سقوط مالی افغانستان که منجر به مهاجرت دسته جمعی افغان‌ها می‌شود جلوگیری کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ایتالیا ریاست دوره ای گروه ۲۰ را بر عهده دارد و به دنبال میزبانی اجلاس ویژه ای در مورد افغانستان است.
صدور اجازه تراکنش مالی با طالبان و شبکه حقانی از سوی آمریکا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.09.2021
صدور اجازه تراکنش مالی با طالبان و شبکه حقانی از سوی آمریکا
دی مایو که هفته گذشته در نیویورک جلسه وزیران خارجه گروه ۲۰ را اداره کرد، گفت: به دلیل حضور ۱۷ تروریست در میان وزرا و ادامه نقض حقوق بشر زنان و دختران در افغانستان، به رسمیت شناخته شدن دولت طالبان (ممنوعه در روسیه) غیرممکن است.
وی افزود: اما مردم افغانستان باید حمایت مالی را که پس از به دست گرفتن قدرت طالبان در ماه گذشته متوقف شده بود، دریافت کنند.
وزیر خارجه ایتالیا ادامه داد: آنها(طالبان) نمی‌توانند پس از مدتی حقوق‌ها را بپردازند . ما به وضوح باید تلاش کنیم تا از سقوط افغانستان از داخل و جریان بی رویه مهاجرت جلوگیری کنیم که می تواند اوضاع کشورهای همسایه را بی ثبات کند.
وی گفت: راه‌هایی برای اطمینان از حمایت مالی بدون ارائه پول به طالبان وجود دارد. ما همچنین قبول داریم که بخشی از کمک‌های بشردوستانه باید به حمایت از زنان و دختران افغان اختصاص یابد.
دی مایو تاکید کرد که کشورهای گروه ۲۰ با همسایگان افغانستان متعهد شده‌اند تا با تروریسم مبارزه کرده و از حقوق بشر دفاع کنند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا تاریخ ملاقات رهبران گروه ۲۰ برای بحث در مورد افغانستان را تعیین کرده یا خیر گفت که این نشست در هفته های آینده برگزار می‌شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала