ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هیل: بایدن جهان را خطرناک تر کرده است

© REUTERS / Kevin Lamarqueهیل: بایدن جهان را خطرناک تر کرده است
هیل: بایدن جهان را خطرناک تر کرده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.09.2021
یک رسانه ی آمریکایی در تحلیل خود نوشت: عملکرد داخلی و بین المللی جو بایدن باعث شده که جهان امروز به مکان خطرناک تری تبدیل شود.
به گزارش اسپوتنیک، پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا نوشت: بایدن در حال تبدیل کردن جهان به یک مکان خطرناک تر است.
در گزارش وبگاه هیل آمده است: رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته نخستین سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل انجام داد و بار دیگر ادعا کرد که "آمریکا بازگشته است" و واشنگتن قصد دارد "در همه چالش های بزرگ عصر ما، هدایت و مدیریت را برعهده بگیرد". ظاهرا وضعیت باید همان طور باشد که بایدن ادعا کرده ولی متاسفانه واقعیت فعلی بسیار متفاوت تر از وضعیتی است که بایدن ترسیم کرده است.
وبگاه کنگره آمریکا همچنین در خصوص خروج سریع و شتاب زده ایالات متحده از خاک افغانستان نوشت: بایدن نه تنها نتوانسته برای آمریکا اقدام مثبت و کارسازی انجام دهد بلکه در حال تبدیل جهان به یک مکان‌ خطرناک ‌تر است.
در شرایط کنونی طالبان و داعش-خراسان (شاخه داعش در افغانستان) به طور فزاینده و گسترده ای در حال قدرت گرفتن در افغانستان هستند و اقدام به بازداشت، شکنجه و کشتار مردم افغانستان می کنند، مردمی که سال ‌ها در کنار نظامیان آمریکایی مبارزه کردند، این وضعیت در حالی است که دولت بایدن نیروهای طالبان را "یک شریک راهبردی" ارزیابی و توصیف کرده است.
در این مقاله آمده است: متأسفانه تبعات این حقارت به مرزهای افغانستان محدود نخواهد شد. جهان به دقت نظاره گر این حقیقت است که ما بر خلاف داشتن بزرگترین ارتش در تاریخ جهان، اتباع و شهروندان آمریکایی را پشت خطوط دشمن جا گذاشتیم و دشمنان آمریکا از ضعف غیرقابل انکار بایدن کاملا سود و بهره می‌برند.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала