لباس های هوشمند برای دانش آموزان در چین

© AP Photo / Nomaan Merchantلباس های هوشمند برای دانش آموزان در چین
لباس های هوشمند برای دانش آموزان در چین - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.09.2021
یکی از مدارس در چین لباس های هوشمند مجهز به میکروچیپ برای دانش آموزان در نظر گرفته است.
 به گزارش اسپوتنیک، در یکی از مدارس ابتدایی در شهر جوهای چین، دانش آموزان ملزم به پوشیدن  لباسهای هوشمند مجهز به میکروچیپ شدند.
اجبار دادگاه آلمان به شنای دختران مسلمان در یک استخر با پسران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.07.2019
مدرسه ای در چین با تکنولوژی تشخیص چهره +ویدئو
این لباس های دیجیتالی و عجیب به معلمان و والدین دانش آموزان اجازه می دهد تا حرکات کودکان خود را ردیابی کرده و دقیقاً بدانند که دانش آموز چه مدت از وقت خود در غذاخوری و یا مکان های دیگر صرف کرده است. اگر دانش آموزان در منطقه ای خطرناکی باشند، این سیستم، سیگنالی را به تلفن همراه معلم و والدین ارسال می کند.
چنانچه دانش آموزی بدون اجازه از مدرسه خارج شود، این لباس، هوشمندانه هشدار داده و مسئولین مدرسه را مطلع می کند.
این نو آوری انتقاد های را نیز به همراه داشته است. برخی از والدین این سیستم را به ردیابی مجرمان با استفاده از دستبندهای الکترونیکی تشبیه کردند.
این نخستین بار نیست که چین درصدد کنترل و نظارت بر دانش آموزان بر می آید. پیش از این مسئولین مدرسه ای در چین، دوربین هایی برای حضور و غیاب و ارزیابی توجه دانش آموزان در کلاس ها نصب کرده بود.
پیش از این مقامات چین زمان استفاده از بازی های ویدئویی برای خردسالان را کاهش داده بودند. کودکان زیر 18 سال می توانند حداکثر سه ساعت در هفته به بازی های کامپیوتری بپردازند. افراد زیر سن قانونی حداکثر یک ساعت وقت بازی در روزهای جمعه و تعطیلات را دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала