ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

غریب آبادی: گزارش جدید مدیرکل آژانس دقیق نیست

© Photo / IRNAغریب آبادی: گزارش جدید مدیرکل آژانس دقیق نیست
غریب آبادی: گزارش جدید مدیرکل آژانس دقیق نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.09.2021
نماینده ایران در سازمان‌های بین المللی در وین، گزارش دیروز مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را دقیق ندانست
به گزارش اسپوتنیک، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین در حساب کاربری توئیتر خود در واکنش به گزارش دیروز مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص عدم اجازه ایران برای نصب مجدد دوربین‌های نظارتی در مجتمع تسای کرج، در رشته توئیت هایی نوشت: بسیار مایه تأسف است که پس از ۳ حمله تروریستی به تأسیسات هسته‌ای ایران طی ۱ سال گذشته، آژانس هنوز آن‌ها را محکوم نکرده است، بر اساس قطعنامه‌های آژانس و سازمان ملل این کار لازم است و حتی به خاطر تجهیزات، ایمنی و امنیت بازرسان آن.
— Gharibabadi (@Gharibabadi) September 26, 2021
​وی در توئیتی دیگر نوشت: بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در ۱۲ سپتامبر به خاطر حسن نیت ایران برای جایگزینی رسانه ذخیره سازی "تجهیزات شناسایی شده" حاصل شد. این فعالیت‌ها توسط آژانس از ۲۰ تا ۲۲ سپتامبر انجام شد.
نماینده ایران در سازمان‌های بین المللی در وین افزود: در جریان گفتگوها در تهران و وین، ایران خاطرنشان کرد از آنجا که مجتمع تسا کرج هنوز تحت تحقیقات امنیتی و قضائی است، تجهیزات مربوط به این مجتمع تحت سرویس فنی قرار نمی‌گیرد. به همین دلیل، در بیانیه مشترک از عبارت "تجهیزات مشخص شده" استفاده شده است.
​غریب آبادی در چهارمین توئیت خود نوشت: بنابراین، گزارش ۲۶ سپتامبر مدیرکل آژانس دقیق نیست و فراتر از شرایط مورد توافق در بیانیه مشترک است. هر تصمیمی که ایران در مورد تجهیزات نظارتی اتخاذ می‌کند تنها بر اساس ملاحظات سیاسی و نه قانونی است و آژانس نمی‌تواند و نباید آن را به عنوان یکی از حقوق خود در نظر بگیرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала