ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دادگاه لاهه درباره جنایات جنگی افغانستان تحقیق می کند

CC0 / http://ru.wikipedia.org/ / دادگاه لاهه درباره جنایات جنگی افغانستان تحقیق می کند
دادگاه لاهه درباره جنایات جنگی افغانستان تحقیق می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.09.2021
دادستان دادگاه کیفری بین‌ المللی لاهه بیان داشت: با تمرکز بر اقدامات طالبان و داعش، به دنبال تصویب از سرگیری تحقیقات جنگی در افغانستان هستیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، در بیانیه‌ ای آمده است که این درخواست از زمانی که حکومت طالبان قدرت را از دولت افغانستان گرفته است، به قاضیان دادگاه کیفری بین‌ المللی داده شده است.
آمریکایی ها: بایدن به خاطر حمله پهپادی به کابل در دادگاه لاهه محاکمه شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.09.2021
آمریکایی ها: بایدن به خاطر حمله پهپادی به کابل در دادگاه لاهه محاکمه شود
دادگاه کیفری بین المللی پیش از آغاز تحقیقات کامل در سال گذشته، ۱۵ سال را صرف بررسی جنایات جنگی در افغانستان کرده بود. این تحقیقات توسط دولت قبلی افغانستان متوقف شد که اعلام کرد خود در مورد جنایات تحقیق می‌کند.
دادگاه کیفری لاهه، دادگاهی است که حکمش نهایی است و تنها در صورتی مداخله می‌ کند که یک کشور عضو قادر یا مایل به پیگرد جنایات جنگی علیه بشریت یا نسل کشی نباشد.
کریم خان دادستان جدید در بیانیه‌ ای گفت، که سقوط حکومت شناخته شده و بین‌ المللی افغانستان و جایگزینی آن با طالبان نشان دهنده "تغییر چشمگیر شرایط" است.
خان افزود: پس از بررسی‌ های دقیق، به این نتیجه رسیده‌ ام که در حال حاضر احتمال هیچ گونه تحقیقات داخلی واقعی و کارآمد در افغانستان وجود ندارد. قضات خواستار ادامه تحقیقات پیرامون جنایاتی که نیروهای آمریکایی، نیروهای دولت افغانستان و جنگجویان طالبان مرتکب شده بودند، هستند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала