ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ترکیه تمایل به خرید سامانه‌های موشکی بیشتری از روسیه دارد

© REUTERS / Bernadett Szaboترکیه تمایل به خرید سامانه‌های موشکی بیشتری از روسیه دارد
ترکیه تمایل به خرید سامانه‌های موشکی بیشتری از روسیه دارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.09.2021
اردوغان: بر خلاف مخالفت های شدید آمریکا، ترکیه خرید دومین سامانه موشکی از روسیه را مورد بررسی قرار می‌دهد.
به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا که بخشی از آن منتشر شد و قرار است به طور کامل روز یکشنبه منتشر شود، درباره درخواستی درباره اظهارنظر روس‌ها مبنی براینکه آنکارا قصد خرید بیشتر موشک‌های اس-400 را دارد، گفت: من همه چیز را برای جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شرح دادم و مخالفت آمریکا با فروش سامانه‌های پاتریوت به ترکیه، دولت ما را واداشت تا به عنوان راه جایگزین سامانه‌های روسی را خریداری کند.
ترکیه از اتمام قرارداد اس -400 خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.09.2021
ترکیه از اتمام قرارداد اس -400 خبر داد
اردوغان تاکید کرد: ما خواهان فروش پاتریوت‌ها به ما بودیم، اما به آن‌ها دست نیافتیم. تو به ما پاتریوت نمی‌دهی و من سامانه‌های دفاعی از کشور‌های دیگر می‌گیرم. هیچ‌کس نمی‌تواند در این امر مداخله کند.
او در پاسخ به سوالی درباره اینکه قصد دارد عملا سری دیگری از موشک‌های اس-400 را بخرد، گفت: بله مسلما. هیچ‌کس نمی‌تواند در آینده در نوع سامانه‌های دفاعی که به دست می‌آوریم، اینکه از چه کشوری یا در چه سطحی خواهد بود، مداخله کند.
رئیس‌جمهوری ترکیه درباره اینکه آیا آمریکا هرگز می‌تواند بعد از آن به ترکیه اعتماد کند، تصریح کرد: خب من متاسفم که به این اظهارات پاسخ خواهم داد. چه کسی در خطراتی که امنیت ما را تهدید می‌کند، با ما مشارکت خواهد کرد؟ چطور گام‌های لازم را در سایه خطرات امنیتی برخواهیم داشت؟ آیا منتظر سامانه‌های دفاعی کشور‌هایی که به ما آن‌ها را نمی‌دهند، باشیم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала