بانک مرکزی ایران موظف شد تا منابع ارزی خارج را به داخل کشور بازگرداند

© Sputnik / Mihail Kutusov / ورود به گالری تصاویربانک مرکزی ایران موظف شد تا منابع ارزی خارج را به داخل کشور بازگرداند
بانک مرکزی ایران موظف شد تا منابع ارزی خارج را به داخل کشور بازگرداند - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.09.2021
Telegram
رئیس جمهور ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد تا در اسرع وقت سامانه جامع تجارت را فعال کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی ایران که به ریاست رئیسی برگزار شد، رئیس جممهور ایران با تأکید بر لزوم ایجاد ثبات در بازار و انجام اقدامات پیشگیرانه از نوسانات ارزی، بانک مرکزی را موظف کرد با فعال کردن ساز و کارهای بانکی و اقتصادی ارزهای موجود در خارج از کشور را به داخل بازگرداند.
رئیسی همچنین سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد را مکلف کرد در بررسی عملکرد بودجه سنوات قبل و تدوین بودجه سال آینده دیدگاه‌های کارشناسانه نهادهای نظارتی از جمله دیوان محاسبات را لحاظ کرده و اشکالات و آسیب‌های مطرح شده در گزارش تفریغ بودجه را برطرف کنند.
مقام ایرانی: برای تسریع در انتقال زائران، تست کرونا به صورت چشمی گرفته می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.09.2021
مقام ایرانی: برای تسریع در انتقال زائران، تست کرونا به صورت چشمی گرفته می شود
در ادامه این جلسه موضوع توسعه تجارت و برطرف شدن موانع صادرات و مدیریت واردات با رویکرد صادرات محوری بررسی و اصلاحات لازم در این زمینه انجام و مقرر شد مصوبه اصلاح شده برای اجرا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شود.
اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی ایران همچنین بر لزوم اجرای موافقتنامه گمرکی منعقد شده با کشورهای مختلف در راستای برطرف شدن موانع و بهبود شرایط تجارت و نیز تامین زیرساخت‌های لازم برای افزایش حجم تجارت از جمله در بخش کشتیرانی و حمایت از صادرکنندگان کوچک تاکید کردند.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала