ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایمنی در مقابل کرونا در ایران تا اواسط آذر ۱۴۰۰

© Sputnik / Soheil Ghanbarzadehایمنی علیه کرونا در ایران تا اواسط آذر ۱۴۰۰
ایمنی علیه کرونا در ایران تا اواسط آذر ۱۴۰۰  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.09.2021
دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ اطلاع داد که بر اساس روند کنونی واکسیناسیون تا اواسط آذر ۷۵ درصد جامعه واکسینه خواهند شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، حمیدرضا جماعتی دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ بیان داشت: البته این موضوع به جهش‌های دیگر کرونا بستگی دارد اما به دلیل واکسیناسیون جهانی، تا کنون جهش‌ها نتوانسته اند به صورت گسترده خود را نشان دهند.
وی خاطر نشان کرد: تنها درمان کرونا و راه کنترل پاندمی این بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون است. هر فرد مبتلا به کرونای عادی ۲.۵ تا ۳ نفر را مبتلا می‌کرد که در ۱۰ چرخه ۹۵۰۰ نفر آلوده می‌شدند اما جهش دلتای کرونا، ۲ برابر بیشتر مبتلا می‌کند و در ۱۰ چرخه می‌تواند ۶۰ میلیون نفر را آلوده کند.
جماعتی گفت: اگر کل جامعه ما به ویروس دلتا آلوده بود باید ۸۳ درصد جامعه را برای ایمنی واکسینه می‌کردیم اما همه ویروس‌های کرونا در کشور، دلتا نیست. اکنون ۴۱ درصد جامعه یک دوز و ۱۸ درصد دو دوز واکسن زده اند.
وی افزود: از ۴۱ درصد افرادی که یک دوز واکسن زده اند، ۳۵ درصد آنها شهریور واکسیناسیون شده اند.چون در پیک کرونا هستیم باید دو دوز تزریق شود.
جماعتی تاکید کرد: زمان برداشتن ماسک‌ها مشخص نیست.
دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ گفت: اگر کسی پس از تزریق دوز نخست واکسن به کرونا مبتلا شود می‌تواند دوز دوم را تزریق کند، البته اگر کرونای او بدون علائم باشد چهار هفته پس از مثبت شدن تست پی سی آر باید واکسن بزند و اگر در بیمارستان و آی سی یو بستری شود؛ سه ماه پس از مثبت شدن آزمایش کرونا باید واکسن تزریق کند.
محدودیت تردد و عدم ارائه خدمات در ایران برای افرادی که واکسن نزده اند - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.09.2021
محدودیت تردد و عدم ارائه خدمات در ایران برای افرادی که واکسن نزده اند
جماعتی افزود: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس قدرتمند کرونا؛ گزارش جدی از ابتلاء به آنفلوانزا نداشتیم زیرا کرونا اجازه خودنمایی به ویروس‌های دیگر را نداد. البته توصیه می‌کنیم افراد پرخطر مانند کادر درمان واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند. بهتر است تزریق واکسن کرونا و آنفلوانزا با فاصله انجام شود.
جماعتی گفت: توصیه می‌کنیم افراد واکسن‌های دیگر را بر اساس برنامه تزریق کنند و واکسیناسیون کرونا را نیز انجام دهند. مطالعات در این زمینه پایان نیافته و در آمریکا و اروپا واکسیناسیون افراد ۱۲ سال به بالا توصیه می‌شود.
جماعتی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت ایران سخت گیرانه تر از کشورهای دیگر در زمینه بررسی‌های علمی عمل می‌کنند، گفت: به دلیل امکان جهش‌های جدید ویروس کرونا و درگیر شدن سنین زیر ۱۲ سال، بهتر است این سنین نیز واکسینه شوند.
وی خاطر نشان کرد: در آمریکا حدود ۱۲ میلیون کودک و نوجوان یک دوز واکسن را دریافت کرده اند و عوارض جدی برای اطفال، دانش آموزان و نوجوانانی که واکسن کرونا را تزریق کرده اند در دنیا نداشته ایم.
وی همچنین گفت: به زنان باردار توصیه می‌کنیم واکسن کرونا را استفاده کنند زیرا سطح آنتی بادی ضد کرونا در آنها و در نوزادشان افزایش می‌یابد و تا چندین ماه ایمن هستند. تا زمانی که ویروس کرونا وجود دارد احتمال ابتلای کسانی که واکسن نزده اند هست و می‌تواند برای کل جامعه خطرناک باشد.
وی گفت: مناسب‌ترین واکسن، واکسنی است که در دسترس باشد.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала