ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در چین آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کردند

CC BY-SA 2.0 / Anthony Pilon / Red Buttonدر چین آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کردند
در چین آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.09.2021
دیپلمات چینی از دولت این کشور خواست تا آماده حمله هسته ای اول به آمریکا باشد.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه دیلی میل می نویسد، شو زوکانگ، معاون دبیرکل سابق سازمان ملل در امور اقتصادی و اجتماعی از مقامات چینی خواست موضع تهاجمی تری در قبال اقدامات ایالات متحده اتخاذ کنند.
به گفته این دیپلمات، پکن باید ابتدا سیاست عدم استفاده از سلاح های هسته ای را رها کرده و ائتلاف های جدیدی را که واشنگتن ایجاد می کند، رد کند. زوکانگ گفت، به طور خاص، ما در مورد اتحاد AUKUS بین ایالات متحده، استرالیا و بریتانیا صحبت می کنیم: این نشان دهنده افزایش حضور نظامی این کشورها در همسایگی چین است.
وی همچنین خاطرنشان کرد که سیاست کنونی پکن، از دهه 1960 تاکنون، به آن "اعتبار اخلاقی" داده است، اما دیگر با واقعیت مطابقت ندارد: حداقل تا زمانی که چین با ایالات متحده موافقت نکند که هیچ یک از طرفین ابتدا از سلاح هسته ای استفاده نخواهد کرد.
ده روز پیش، استرالیا با انگلستان و ایالات متحده بر سر همکاری جدید دفاعی و امنیتی AUKUS توافق کرد و خروج خود را از "قرارداد قرن" برای ساخت 12 زیردریایی تهاجمی کلاس Barracuda با شرکت فرانسوی Naval Group به ارزش 56 میلیارد یورو اعلام کرد.
پاریس این را خیانت تلقی کرد. وزیر امور خارجه فرانسه، ژان ایو لودریان، تصمیم کانبرا در شکستن این توافق نامه را «یک ضربه چاقو از پشت» خواند. نماینده رسمی وزارت خارجه چین ژائو لیجیان به نوبه خود خاطرنشان کرد که توافق بین ایالات متحده، بریتانیای کبیر و استرالیا صلح و ثبات در منطقه را تهدید می کند و همچنین باعث ایجاد مسابقه تسلیحاتی می شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала