ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیسی: واکسیناسیون سراسری به زودی به میزان ۷۰ درصدی می رسد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ابراهیم رئیسی
 ابراهیم رئیسی - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.09.2021
رئیس‌ جمهور ایران اظهار کرد: واکسیناسیون سراسری در حال رسیدن به حد نصاب ۷۰ درصدی جمعیت هدف در جامعه است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران، روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اذعان کرد: با تلاش‌ های ارزشمند انجام شده برای واکسینه کردن سراسری به ۵۰ میلیون رسیده ایم و لازم است برای کسب و کارها مطابق شرایط جدید برنامه ریزی شود.
واکسن فایزر به تعداد بسیار محدود و برای تزریق مادران باردار وارد ایران می‌شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.09.2021
واکسن فایزر به تعداد بسیار محدود و برای تزریق مادران باردار وارد ایران می‌شود
رئیسی همچنین با قدردانی از دست اندرکاران طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: این طرح باید با سرعت ادامه یابد چرا که نظام بهداشتی کشور را از جایگاه واکنشی و انفعالی به موضع فعال در مقابل گسترش بیماری ارتقا داده است.
وی تصریح کرد: نکته مهم در کنار گسترش واکسیناسیون این است که رعایت شیوه نامه های بهداشتی کاهش پیدا نکند. اعمال قانون و نظارت بر اجرای شیوه نامه ها همزمان با گسترش واکسیناسیون باید تشدید شود تا واکسیناسیون سراسری به نحو احسن اثربخش باشد.
رئیس جمهور ایران با تاکید بر ضرورت کنترل دقیق ورود و خروج افراد از کشور، گفت: افرادی که در این کنترل‌ ها مشکوک به ابتلا باشند حتما باید قرنطینه شوند.
رئیس دولت با بیان اینکه محدودیت‌ های هوشمند باید جای محدودیت‌ها و تعطیلی کسب و کارها را بگیرد و این موضوع نیازمند برنامه‌ ریزی دقیق است، بیان داشت: سامانه هوشمند طراحی شده برای کنترل کرونا باید به شکل آزمایشی اجرا شود و همه دستگاه‌ها با هماهنگی کامل اطلاعات لازم برای تکمیل این سامانه‌ را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند.
رئیس جمهور ایران با استقبال از پیشنهاد استفاده از کارشناسان هوش مصنوعی در تکمیل این سامانه اظهار داشت: نکته مهم دیگر، تهیه پیوست اطلاع‌ رسانی درباره کارآمدی این سامانه است تا همزمان با اجرای آزمایشی سامانه از عملکرد آن اطمینان حاصل شود و به نگرانی‌ ها درباره عملکرد آن نیز پاسخ داده شود.
رئیسی گفت: مسئولان کمیته اطلاع‌ رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا و همه کسانی که تریبون در اختیار دارند باید با اطلاع‌ رسانی دقیق جامعه را از شرایط جدید و اقتضائات آن و لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی با وجود بهبود وضعیت و کاهش محدودیت‌ ها اقناع کنند.
وی خاطرنشان کرد: برای موفقیت این کار باید از رویکرد دستوری پرهیز شود و تبیین و اقناع سازی برای جلب همکاری بیش از پیش مردم در دستور کار قرار گیرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала