علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای آسمانی شد

CC BY 4.0 / IRNA / علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای درگذشت
علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای درگذشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.09.2021
Telegram
نوجوان فداکار 15 ساله ایذه ایی که در پی یک حادثه آتش سوزی در ایذه جان دو زن را نجات را داده بود و دچار سوختگی شدید شد، درگذشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، آرش نجیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: علی لندی نوجوان فداکار ایذه‌ای که چندی پیش در پی یک آتش سوزی جان ۲ نفر را نجات داده بود، ساعت ۱۲ شب گذشته و پس از چند روز مداوا در بیمارستانی در اصفهان جان به جان آفرین تسلیم کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: این نوجوان فداکار و قهرمان ملی با سوختگی حدود ۹۰ درصد، و پس از اقدامات اولیه در بیمارستان طالقانی اهواز برای سیر مراحل درمان خود به بیمارستان امام موسی کاظم(ع)  اصفهان اعزام شده بود،  بدلیل سوختگی زیاد جان به جان آفرین تسلیم کرد.
در پی وقوع آتش‌سوزی در یکی از محلات شهر ایذه که منجر به گرفتاری سه زن میانسال و مسن در یک خانه شد، علی لندی، پیش از رسیدن نیروهای امدادرسان و آتش‌نشان به محل، با فداکاری به دل آتش زد تا ۲ فرد نیازمند را نجات دهد.  
— بیدل (@bi_del71) September 24, 2021
​وزیر کشور برای تسریع در روند درمان این نوجوان فداکار در تماس با استاندار اصفهان به وی ماموریت داد تا با حضور مستقیم در بیمارستان، وضعیت درمانی نوجوان فداکار ایذه ای را پیگیری و نتیجه را به وزیر کشور گزارش کند.
احمد وحیدی همچنین در تماس با صادق خلیلیان استاندار خوزستان به وی ماموریت داد تا ضمن رسیدگی به وضعیت خانواده علی لندی تا حد امکان هزینه‌های درمان وی از طرف استانداری تامین شود.
مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع) در سال ۱۳۶۹ در کلانشهر اصفهان راه‌اندازی شد.
این بیمارستان بعنوان یک مرکز آموزشی درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به لحاظ تخصصی پذیرای بیماران از استان‌های مختلف کشور است و حدود یکصد تخت فعال دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала