ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر خارجه انگلیس: تا آزادی نازنین زاغری به فشار بر ایران ادامه خواهم داد

Nazanin Zaghari-Ratcliffe - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.09.2021
لیز تراس وزیر خارجه انگلیس در 2000 مین روز پس از دستگیری نازنین زاغری ـ رتکلیف ، شهروند ایرانی ـ بریتانیایی متهم به فعالیت های ضددولتی در ایران ، بیانیه ای صادر کرده و در آن تاکید نمود که تا بازگشت زاغری-رتکلیف به خانه به وارد کردن فشار بر تهران ادامه خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک ، خانم لیز تراس گفت:"امروز 2000 روز از جدا شدن نازنین زاغری-رتکلیف از خانواده اش می گذرد. ​​او سختی های وحشتناکی را پشت سر می گذارد. ما برای بازگشت وی به خانه بطور خستگی ناپذیر کار می کنیم. دیروز به وزیر امور خارجه ایران فشار آوردم و تا زمانی که خانم زاغری به خانه برنگردد به این کار ادامه خواهم داد."
حسین امیرعبداللهیان - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.09.2021
دیدار وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه انگلیس + فیلم و عکس
پیشتر خانم تراس گفته بود که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک در مورد آزادی همه شهروندان به قول لندن خودسرانه بازداشت شده در ایران با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران صحبت کرده است .
نازنین زاغری زاغری تبعه ایرانی ــ انگلیسی است که 15 فروردین سال 1395 توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فرودگاه امام خمینی دستگیر و دیتر به 5 سال حبس محکوم  شد. به گفته مقامات ایران ، این زن در ایجاد پروژه هایی علیه مقامات ایرانی در چندین سازمان و رسانه خارجی شرکت کرده است. زاغری که کارمند بنیاد تامسون رویترز بود، در روز ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ از زندان آزاد شد اما هنوز به خانه اش در انگلیس برنگشته است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала