ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا: مسائل منطقه ای در مذاکرات برجام افزوده نمی شود

© AFP 2021 / Brendan Smialowskiآمریکا: مسائل منطقه ای در مذاکرات برجام افزوده نمی شود
آمریکا: مسائل منطقه ای در مذاکرات برجام افزوده نمی شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.09.2021
یک مقام آمریکایی بیان کرد: چیزی که به آن علاقه داریم یک چارچوب برای گفتگو در مورد امنیت منطقه ای است.
به گزارش اسپوتنیک، لورا روزن خبرنگار پایگاه خبری المانیتور روز چهارشنبه به نقل از یک مقام آمریکایی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ما بر روی هیچ قالب خاصی تاکید نکرده ایم.
​این مقام آمریکایی به این خبرنگار گفته است: چیزی که به آن علاقه داریم یک چارچوب برای گفتگو در مورد امنیت منطقه ای است.
ادعای این مقام آمریکایی در حالی است که ولی نصر استاد دانشگاه جان هاپکینز و حسین موسویان استاد دانشگاه پرینستون آمریکا در مقاله مشترکی برای نشریه فارین پالیسی نوشتند: گفتگوهای منطقه ای نباید بخشی از مذاکرات برجام باشد.
در مقاله این دو استاد دانشگاه و تحلیلگر ارشد مسایل بین المللی آمده است: ایران و آمریکا در طول یک سال گذشته برسر احیای برجام چالش داشته اند. با وجود پیشرفت هایی که در چند دور مذاکره به وجود آمده، مذاکرات دچار وقفه شده و نگرانی ها درمورد از دست رفتن زمان برای احیای برجام، افزایش یافته است.
این دو استاد دانشگاه افزودند: یکی از موانع موجود، مطرح شدن مذاکره در مورد نقش ایران در منطقه در قالب مذاکرات هسته ای ایران و شش قدرت جهانی است. آمریکا و ایران باید راهی پیدا کنند که درمورد امنیت خاورمیانه (غرب آسیا)، تهدیدی برای پیشرفت های حاصله در مذاکرات هسته ای نباشد چون به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای به اندازه کافی پروسه پیچیده ای است.
ولی نصر و موسویان تصریح کردند: اصرار آمریکا در مورد اضافه کردن موضوعات منطقه ای، مثل نقش ایران در سوریه، عراق، یمن و امنیت دریانوردی خلیج فارس، به مذاکرات هسته ای، این ریسک را دارد که عدم موفقیت در مذاکرات هسته ای، موجب عدم موفقیت گفتگوهای منطقه ای نیز خواهد شد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала