ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هولوگرام‌های قابل لمس

© Depositphotos / Videodoctorهولوگرام‌های قابل لمس
هولوگرام‌های قابل لمس  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.09.2021
محققان موفق به ابداع هولوگرام‌هایی شدند که می‌توان آنها را احساس کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از The Converdation، محققان دانشگاه "گلاسکو" سیستمی را ابداع کرده‌اند که از جت‌های هوا موسوم به "ایروهپتیکس" استفاده می‌کند تا به کاربران این امکان را بدهد که واقعاً یک هولوگرام را احساس کنند.
پاناسونیک- انتقال داده ها از طریق لمس - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.10.2016
انتقال داده ها از طریق لمس
"راویندر داهیا" سرپرست این پروژه می‌گوید: این جت‌های هوا حس لمس را در انگشتان، دست‌ها و مچ دست افراد ایجاد می‌کنند. با گذشت زمان، این فناوری می‌تواند به شما امکان دهد تا با یک نماد مجازی از دوست خود در آن سوی جهان ملاقات کنید و واقعاً دست دادن با او را احساس کنید.
این اختراع شامل یک نازل است که در پاسخ به حرکات دست‌ها، هوا را با نیروی مناسب به سمت دست کاربر می‌دمد. "داهیا" و تیمش از یک هولوگرام توپ بسکتبال برای آزمایش سیستم جدید خود استفاده کردند. آنها دریافتند که می‌توان توپ را به شکل قانع کننده‌ای لمس کرد و حتی آن را غلتاند و به حرکت درآورد.
وی افزود: بازخورد لمسی حاصل از جت‌های هوا بر اساس سطح مجازی توپ بسکتبال تنظیم شده است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا شکلِ گِرد توپ را احساس کنند.
محققان در حال حاضر به دنبال تغییر دمای جریان هوای این سیستم هستند تا کاربران بتوانند سطوح گرم یا سرد را احساس کرده و همچنین امکان افزودن بو به جریان هوا را بررسی می‌کنند. همه این عناصر با هم، یک تجربه همه‌جانبه و واقعی‌تر را ایجاد می‌کند.
"داهیا" ادعا می‌کند که این فناوری جدید هولوگرافیک می‌تواند بازی‌های ویدئویی را بدون نیاز به پوشیدن لباس‌ها و حمل تجهیزات سنگین بهبود بخشد. او همچنین ادعا می‌کند که این اختراع می‌تواند توسط پزشکان برای درمان بهتر بیماران مورد استفاده قرار گیرد و به عنوان مثال به آنها امکان می‌دهد یک تومور را لمس کنند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала