ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وعده سفیر ایران برای حل مشکل رانندگان در آذربایجان

© AFP 2021 / Marijan Muratوعده سفیر ایران برای حل مشکل رانندگان در آذربایجان
وعده سفیر ایران برای حل مشکل رانندگان در آذربایجان - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.09.2021
سفیر ایران در ارمنستان: در تلاش هستیم تا این مشکل در اسرع وقت حل شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری پان آرمنین، عباس بدخشان ظهوری، سفیر ایران در ارمنستان روز دوشنبه گفت: ایران از ارمنستان انتظار دارد در اسرع وقت یک راه جایگزین از طریق "گوریس" بسازد تا جایگزین راهی شود که اخیرا توسط جمهوری آذربایجان مسدود شده است.
وی افزود: "در حال حاضر، پلیس  جمهوری آذربایجان و مرزبانان مستقر در برخی از بخشهای جاده "گوریس-قاپان" چند روز است که رانندگان حامل کالاهای ایرانی به ارمنستان را متوقف کرده  و  از رانندگان ایرانی به عنوان عوارض گمرکی، پول دریافت می‌کنند."
بدخشان ظهوری گفت: «ما از دولت ارمنستان انتظار داریم که در اسرع وقت یک مسیر جایگزین ساخته شود.
سرویس امنیت ملی ارمنستان در 12 سپتامبر تأیید کرد که پلیس جمهوری آذربایجان کامیون‌های ایرانی را در جاده مذکور متوقف، اسناد آنها را بررسی کرده و محموله را بازرسی می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، پلیس جمهوری آذربایجان  تا 250 دلار از رانندگان ایرانی مطالبه می‌کنند. در همین حال، وزارت کشور جمهوری آذربایجان بازداشت رانندگان ایرانی را به اتهام حمل کالا به قره باغ متهم کرده است.
چندی قبل نهاد اطلاعاتی ارمنستان با انتشار یک بیانیه مدعی شد که جمهوری آذربایجان در حال بازرسی کامیون‌های با پلاک ایران است.
پنجم شهریورماه "ارجعلی علیزاده" مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بدنبال مسدود شدن جاده گوریس - قاپان توسط جمهوری آذربایجان بخشی از مسیر ارتباطی ایران و ارمنستان که در خاک آذربایجان قرار دارد، بیش از 120 خودروی باری و مسافری کشورمان در این مسیر متوقف شدند. قسمتی از مسیر زمینی ایران به ارمنستان که در خاک جمهوری آذربایجان قرار دارد، به دنبال تشدید اختلافات دو کشور، توسط طرف آذربایجانی بسته شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی افزود: "با توجه به مشکل پیش آمده در حال حاضر از تردد خودروها از مرز نوردوز به سمت ارمنستان جلوگیری می‌شود تا نتیجه رایزنی‌ها و پیگیری‌ها در این خصوص مشخص شود."
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала