ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عروس داعش برای حضور در دادگاه آماده می شود

© Fotolia / Thodonalعروس داعش برای حضور در دادگاه آماده می شود
عروس داعش برای حضور در دادگاه آماده می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.09.2021
شمیمه بیگم امروز اظهار کرد که در تلاش برای کسب دوباره تابعیت خود حاضر است در دادگاه انگلیس حاضر شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورونیوز، شمیمه بیگم ملقب به عروس داعش، که پس از پیوستن به این گروهک تروریستی تابعیت بریتانیایی خود را از دست داده بود امروز چهارشنبه ادعا کرد، که آماده است در دادگاه حاضر شده و بیگناهی خود را در پرونده اتهامات تروریستی اش اثبات کند.
عروسان داعش آماده بازگشت به اروپا - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2018
عروسان داعش آماده بازگشت به اروپا
به گزارش یورونیوز، با این حال وزارت خارجه انگلیس در سال ۲۰۱۹ این درخواست را رد و اعلام کرد که شهروندی بریتانیایی وی لغو شده است.
این در حالیست که دادگاه عالی انگلیس چند ماه پیش درخواست لندن مبنی بر ابطال فرجام خواهی پیشین برای بازگشت "شمیمه بیگم" به این کشور و پیگیری روند حقوقی شهروندی وی را مورد تأیید قرار داد.
گفتنی است که ۳ دانش آموز دختر انگلیسی به نام "خدیجه سلطانه" ۱۶ ساله، "شمیمه بیگم" ۱۵ ساله و "امیره" ۱۵ ساله در روز ۱۷ فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی منزل خود را در شرق لندن ترک کردند و با سفر هوایی از طریق استانبول ترکیه، عازم سوریه شدند.
فرار این ۳ دختر انگلیسی آسیب بزرگی به جامعه انگلیس وارد کرد و در ماه‌ های بعد از فرار آنها نیز اخباری مبنی بر ازدواج آنها با عناصر تروریستی داعش منتشر شد.
در همین رابطه، ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۸ وزیر خارجه بنگلادش اعلام کرده بود: شمیمه بیگم (عروس داعش) به علت مشارکت در تروریسم، در صورت تحویل به این کشور با مجازات اعدام با چوبه دار مواجه خواهد شد.
وزیر خارجه بنگلادش افزود: ما قانونی ساده در خصوص هر فردی که دست داشتن وی در تروریسم ثابت شود داریم و آن هم مجازات اعدام است. شمیمه بیگم شهروندی بنگلادشی نیست و درخواست تابعیت این کشور را نیز نکرده و مانند مادرش متولد انگلیس است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала