ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیس جمهور عراق هرگونه روابط با اسرائیل را رد کرد

© Photo / IRNAرئیس جمهور عراق هرگونه روابط با اسرائیل را رد کرد
رئیس جمهور عراق هرگونه روابط با اسرائیل را رد کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.09.2021
رئیس جمهوری عراق در سخنانی با اعلام که برقراری صلح و آرامش در منطقه بدون به رسمیت شناختن حقوق مشروع ملّت فلسطین میسر نخواهد بود».
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، برهم صالح، رئیس جمهور عراق شامگاه یکشنبه در سخنانی برقراری هرگونه رابطه میان بغداد و اسرائیل را رد کرد.
روسای جمهور دو کشور ایران و عراق درباره گسترش روابط اقتصادی گفتگو کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.09.2021
روسای جمهور دو کشور ایران و عراق درباره گسترش روابط اقتصادی گفتگو کردند
برهم صالح در گفتگو با شبکه الجزیره توضیح داد: عراق به دفاع از آرمان فلسطین و حق تعیین سرنوشت ملت این کشور پایبند است. برقراری صلح و آرامش در منطقه بدون به رسمیت شناختن حقوق مشروع ملت فلسطین میسر نیست.
رئیس جمهور عراق در بخش دیگری از سخنانش گفت: موضوع عادی سازی روابط عراق با اسرائیل به هیچ وجه از سوی ما مطرح نبوده است.
برهم صالح همچنین انتخابات پیش روی عراق را فرصتی مهم برای شهروندان این کشور توصیف کرد و گفت: بدون شک جایگزین انتخابات، هرج و مرج خواهد بود. انتخابات باید شفاف و نشانگر اراده ملت بوده و قادر باشد دولتی مقتدر در راستای بهره برداری از ثروت عراقی‌ها برای خدمات رسانی به آنها ایجاد کند.
رئیس جمهور عراق در ادامه همچنین خواستار تجدیدنظر در قانون اساسی عراق و رفع مشکلات موجود در دستگاه حکومتی و حرکت به سوی انجام اصلاحات ساختاری درون این کشور شد.
وی در پایان سخنانش با تأکید بر اینکه عراق بایستی پلی برای شکوفایی اقتصادی خود و دیگر کشورهای منطقه باشد و نه مرکز جنگ و درگیری، تصریح کرد که من خواهان دوران سیاسی جدیدی هستم. دورانی که عراق به کشوری مقتدر و حامی ملت خود تبدیل شده و در کنار شهروندان و همسایگانش در امنیت به کار خود ادامه دهد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала