ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تصمیم گیری درباره FATF منوط به لغو تحریم های ایران است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / تصمیم گیری درباره FATF منوط به لغو تحریم های ایران است
تصمیم گیری درباره FATF منوط به لغو تحریم های ایران است - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.09.2021
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: تا زمانی که تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران لغو نشود، درباره FATF تصمیم‌گیری نمی‌کنیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، ابوالفضل عمویی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در واکنش به ادعای برخی از افراد مبنی بر اینکه نپیوستن ایران به FATF باعث می‌شود که نتوانیم با کشورهای دیگر تبادلات تجاری داشته باشیم، اظهار داشت: FATF یا قواعد کارگروه مالی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم ساختاری است که در آن تلاش می‌شود تا کشورها از تامین مالی تروریسم و پولشویی خودداری کنند.
 FATF - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.06.2021
آیا اقدامات مقابله‌ای FATF بر اقتصاد ایران تأثیر خواهد گذاشت؟
وی تاکید کرد: اصل مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم در ایران پذیرفته شده است و ما قوانین داخلی برای مقابله با این موضوع داریم. در این زمینه اشراف داخلی بسیار خوبی در سیستم بانکی و نظام اقتصادی ما وجود دارد تا این تخلفات صورت نگیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران تصریح کرد: منتها شفاف شدن بین‌المللی این موضوع از طریق پیوستن به دو کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم در حال حاضر مورد پذیرش جمهوری اسلامی ایران نیست چرا که در شرایطی که طرف‌های غربی و آمریکایی تلاش می‌کنند همه طرف‌های تجارت با ایران را مورد تحریم قرار دهند، شفافیت مالی بین‌المللی، مانع تجارت ایران می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در واقع تا زمانی که تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، انتظار شفافیت بین‌المللی تراکنش‌های مالی، انتظاری نابجا و زیاده‌خواهانه است.
وی اظهار داشت: بر این اساس، مسئله اول ما رفع تحریم‌ها است و تا زمانی که در مورد رفع تحریم‌ها اقدامی صورت نگیرد، نمی‌توان درباره FATF تصمیم‌گیری کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала