ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طرفداران کاتالونیا دست به تظاهرات زدند

© REUTERS / Albert Geaطرفداران کاتالونیا دست به تظاهرات زدند
طرفداران کاتالونیا دست به تظاهرات زدند - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.09.2021
تظاهرات جدایی طلبان در مادرید درست چند روز پیش از آغاز گفتگوها میان دولت چپ‌ گرای اسپانیا و رهبر کاتالونیا آغاز شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فرانس ۲۴، طرفداران استقلال منطقه کاتالونیای اسپانیا در خیابان‌ های شهر بارسلون دست به تظاهرات زدند.
مستندی درباره عشق ستاره فوتبال پرتغالی به نامزدش +عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.09.2021
مستندی درباره عشق ستاره فوتبال پرتغالی به نامزدش +عکس
این تظاهرات پیش از آغاز مذاکرات جدید استقلال طلبان با مادرید صورت گرفته است.
گفته شده معترضان در این تظاهرات با شعار "مبارزه در راه استقلال" به مناسبت روز ملی کاتالونیا به خیابان‌ ها آمده بودند.
تظاهرات استقلال طلبان در مادرید درست چند روز پیش از آغاز گفتگوها میان دولت چپ‌ گرای اسپانیا و پی‌یر آراگونس رهبر کاتالونیا صورت گرفته است. این مذاکرات قرار است به راه حلی برای حل بحران استقلال طلبی در کاتالونیا دست یابد.
دولت منطقه‌ ای کاتالونیا پیشتر در سال ۲۰۱۷ به رغم مخالفت مادرید و ممنوعیت اعلام شده از سوی دستگاه قضائی اسپانیا اقدام به برپایی همه‌ پرسی استقلال کرد که این موضوع زمینه‌ ساز برخورد خشونت‌ آمیز پلیس با برپا کنندگان و شرکت کنندگان در این همه پرسی و نیز دستگیری رهبران جدایی‌ طلبان شد.
چند هفته پس از این همه‌ پرسی، پارلمان کاتالونیا به صورت یکجانبه استقلال این منطقه را اعلام کرد و این امر واکنش فوری دولت اسپانیا را که تحت نفوذ محافظه‌ کاران بود به همراه داشت.
مادرید در اقدامی فوری و قاطعانه دولت منطقه‌ ای را منحل کرد و کنترل اوضاع در این منطقه را به صورت موقت تحت قیمومیت خود قرار داد.
با پیگیرد قانونی اعلام شده از سوی دولت، رهبران استقلال‌ طلب قلع و قمع شدند. برخی از آنها به زندان افتادند و برخی دیگر همچون کارلس پوجدمون برای فرار از محاکمه و افتادن در بند، کشور را ترک کردند.
محکومیت ۹ نفر از سران جنبش جدایی‌ طلبی و اعلام مجازات حبس از ۹ تا ۱۳ سال برای آنها در سال ۲۰۱۹ اعتراض‌ های گسترده شهروندان کاتالونیا را به همراه داشت، به نحوی که برخی از این اعتراض‌ ها به ویژه در بارسلون به جنگ‌ های خیابانی تبدیل شد و سرانجام چهره‌ های برجسته جنبش استقلال کاتالونیا عفو شدند و حال قرار است دور جدیدی از مذاکرات میان دو طرف آغاز شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала