ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بغداد آخرین مهلت حضور نظامیان آمریکا در عراق را اعلام کرد

© Photo / Public domain/U.S. Air Force/Master Sgt. Andy Dunawayبغداد آخرین مهلت حضور نظامیان آمریکا در عراق را اعلام کرد
بغداد آخرین مهلت حضور نظامیان آمریکا در عراق را اعلام کرد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.09.2021
فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد آخرین مهلت حضور نظامیان آمریکا در عراق ۳۱ ژانویه است و آمریکا خواستار حفظ نیروهایش در عراق نشده است.
به گزارش اسپوتنیک، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق در سخنانی اظهار کرد: کمیته مشترک عراق و آمریکا اجرای نتایج گفت‌وگوی استراتژیک میان بغداد و واشنگتن را آغاز کرده است. طبق توافقات صورت گرفته میان دو طرف در جریان گفت‌وگوهای استراتژیک، آخرین مهلت تعیین شده برای حضور نیروهای آمریکا در عراق ۳۱ ژانویه خواهد بود.
کاروان نظامی آمریکا در عراق هدف حمله قرار گرفت - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.09.2021
کاروان نظامی آمریکا در عراق هدف حمله قرار گرفت
وی افزود: عراق هیچ درخواستی از سوی آمریکا مبنی بر حفظ نیروهایش در کشور دریافت نکرده است. همکاری میان دو طرف در زمینه آموزش و تبادل تجربه است و همکاری مداومی میان دو طرف در زمینه مقابله با داعش وجود دارد.
الخفاجی ادامه داد: تعداد زیادی از نیروهای آمریکا شروع به خروج از عراق کرده‌اند. آمریکایی‌ها در عراق پادگان یا مراکز نظامی بجز بخش اندکی در پایگاه عین الاسد ندارند که آن هم در حال حاضر تحت فرماندهی ارتش عراق اداره می‌شود و همچنین پایگاه الحریری که تعداد کمی از نیروهای عراقی در آن حضور دارند و بخش اعظمی از آن تحت کنترل نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق قرار دارد.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала