چه کسانی نباید پیاز بخورند؟

© Flickr / Mike Mozartچه کسانی نباید پیاز بخورند؟
چه کسانی نباید پیاز بخورند؟  - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.09.2021
Telegram
پیاز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی، فیبر و بسیاری از مواد مغذی گیاهی است. پیاز به دلیل ترکیب شیمیایی منحصر به فرد خود، فرآیندهای التهابی را در بدن سرکوب کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
به گزارش اسپوتنیک، ناتالیا نفدووا، متخصص تغذیه در روسیه معتقد است که پیاز را نباید افرادی که سندرم روده تحریک پذیر و ورم معده دارند مصرف کنند.
اگر هر روز پیاز بخورید، چه اتفاقی در بدن می افتد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.03.2021
اگر هر روز پیاز بخورید، چه اتفاقی در بدن می افتد
ناتالیا نفدووا عضو انجمن متخصصان تغذیه کانادا و روسیه، در مصاحبه ای گفت که چه کسی از خوردن پیاز منفعت می برند و چه کسی باید با احتیاط این خوراکی را بخورند.
پیاز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی، فیبر و بسیاری از مواد مغذی گیاهی است. پیاز به دلیل ترکیب شیمیایی منحصر به فرد خود، فرآیندهای التهابی را در بدن سرکوب کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این متخصص تغذیه افزود، علاوه بر این، برای افرادی که دارای شرایط خاص پزشکی هستند با دقت باید مصرف پیاز توصیه شود. در کسانی که ناراحتی معده دارند و یا به سندورم روده تحریک پذیر مبتلا هستند از خوردن زیاد پیاز امتناع کنند.
وی در ادامه گفت: "علاوه بر این که در پیاز ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد، به عنوان مثال: ویتامین C ، ویتامین B ، فیبر نیز وجود دارد، بسیاری از مواد گیاهی از جمله فلاونوئیدها، که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند نیز در پیاز وجود دارد. این مواد باعث کاهش و سرکوب فرآیندهای التهابی در بدن می شوند. این مواد می توانند بیماریهای قلبی عروقی، دیابت، انکولوژی باشند. نفدووا گفت، همچنین پیاز تأثیر مثبتی بر سیستم ایمنی دارد.
او گفت که طعم غنی پیاز همچنین به کاهش مصرف نمک در غداها کمک می کند.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала