رسانه ها: آمریکا هزینه تحقیقات کرونا در چین را تأمین کرد

© AP Photo / Arek Ratajرسانه ها: آمریکا هزینه تحقیقات کرونا در چین را تأمین کرد
رسانه ها: آمریکا هزینه تحقیقات کرونا در چین را تأمین کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.09.2021
Telegram
اینترسپت اعلام کرد: ایالات متحده بیش از ۳ میلیون دلار به تحقیقات کرونا ویروس در چین اختصاص می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه اینترنتی اینترسپت مدعی شد، که ایالات متحده بیش از ۳ میلیون دلار برای تحقیق در مورد خطرات ظهور ویروس کرونا در خفاش ها و انتقال آنها به انسان اختصاص داده است و کمک مالی بین چندین سازمان علمی، از جمله موسسه ویروس شناسی در ووهان چین، در نظر گرفته است.
جامعه اطلاعاتی آمریکا گزارشی از سرچشمه ویروس کرونا منتشر کرده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.08.2021
جامعه اطلاعاتی آمریکا گزارشی از سرچشمه ویروس کرونا منتشر کرده است
این نشریه ادعا می کند که دارای ۹۰۰ صفحه مطالب با موضوع بودجه ایالات متحده برای تحقیقات ویروس شناسی در چین، از جمله اطلاعات مربوط به کمک مالی موسسه ملی بهداشت در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۹ بوده است.
این سند مشخص می کند، هدف از این پروژه این است که با مطالعه تنوع ویروس ها در گروه های حیاتی حیوانات (خفاش ها) در مناطق پرخطر (بازارهای حیات وحش) در کانون بیماری های جدید روشن سازد چه عواملی باعث می شود ویروس های کرونا در حیوانات ایجاد شده و وارد جمعیت بشری (در چین) شوند.
موسسه ویروس شناسی در ووهان، کانون آینده همه گیری کروناویروس، در میان کمک گیرندگان ذکر شده است.
انتشار مطالب، دلیل دیگری برای گمانه زنی بود که پروژه ای که توسط مالیات دهندگان آمریکایی تأمین مالی می شود می تواند به ظهور کووید-۱۹ کمک کند.
جامعه اطلاعاتی ایالات متحده قبلاً اعتراف کرده است که اطلاعات کافی برای تعیین اینکه آیا ویروس کرونا یک پدیده طبیعی است یا نتیجه نشت از آزمایشگاه در ووهان است، در اختیار ندارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала