ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مأموریت ناوگروه ارتش ایران در اقیانوس ها به پایان رسید

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مأموریت ناوگروه ارتش ایران در اقیانوس ها به پایان رسید
مأموریت ناوگروه ارتش ایران در اقیانوس ها به پایان رسید - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.09.2021
فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران اعلام کرد: ناوگروه دریایی ارتش متشکل از ناوشکن تمام ایرانی سهند و ناوبندر مکران پس از طی ۴۵ هزار کیلومتر اقیانوس‌ پیمایی با موفقیت به ایران بازگشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، صبح روزسه‌ شنبه در اولین نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: با افتخار اعلام می‌ کنم که بزرگترین رویداد تاریخی نظامی در حوزه دریا توسط نیروی دریایی ارتش با اعزام یک ناو گروه متشکل از ناوشکن تمام ایرانی سهند و ناوبندر مکران به اتمام رسید است.
امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش  - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.09.2021
دریادار ایرانی: ۴ قرارگاه استراتژیک در نیروی دریایی ایران تشکیل می شود
ایرانی ادامه داد: این ناوگروه توانسته ماموریت خود را با عبور از سه اقیانوس هند، اطلس جنوبی و اطلس شمالی و پیمودن حدود ۴۵ هزار کیلومتر در عرصه اقیانوس ها به اتمام برساند و به ایران مراجعت کند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: این ماموریت مهم و راهبردی پیام آور توانمندی و اقتدار ایران است. از سوی دیگر ما پیام آور صلح و دوستی هستیم. ایران هیچ گاه چشم طمع به دیگران نداشته و خواهان صلح و دوستی با دیگران است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص دستاورد های این نیرو گفت: توانمندی ما در سه حوزه سطح، زیر سطح و هوا تعریف شده و توانسته ایم به تجهیزات راهبردی دست پیدا کنیم. به زودی شاهد رونمایی از موتور دریایی تمام ایرانی خواهیم بود.
دریادار ایرانی گفت: در حوزه پیشران‌ های دریایی باید اذعان داشت که بومی سازی این پیشران‌ ها برای ما مهم است و به زودی شاهد ساخت اولین پیشران تمام ایرانی خواهیم بود که در عرصه دریا به همه ارگان‌ ها کمک می‌کند. 
وی همچنین با بیان اینکه  ناوگروه هفتاد و پنج بدون تامین نیازمندی از هیچ کشوری به مسیر خود ادامه داد، تاکید کرد: در طول مسیر حتی برای رفع نیازهای فنی هم به هیچ بندری نیاز پیدا نکردیم. دقت نظر دشمن روی ناوگروه ما بیشتر به این خاطر بود که ببینند ما قوانین را نقض می کنیم یا نه، که خدا را شکر ما هیچ قانونی را نقض نکردیم و توانستیم از سه کانال مهم و هشت تنگه دریایی با سلامت عبور کنیم. 
فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره برگزاری رزمایش های مشترک نیز، گفت: یکی از برنامه های ما برگزاری رزمایش های مرکب با سایر کشورها است. ما هر دو سال یکبار با کشور عمان رزمایش امداد و نجات انجام می دهیم و دنبال این هستیم که با دعوت از کشورهای بیشتر رزمایش های بهتری برگزار کنیم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала