ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

محمد اسلامی از تاسیسات کرج بازدید کرد

© Photo / ISNA agencyمحمد اسلامی از تاسیسات کرج بازدید کرد
محمد اسلامی از تاسیسات کرج بازدید کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.09.2021
معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز دوشنبه ۱۵ شهریورماه از بخش‌ های مختلف سایت هسته‌ ای کرج بازدید کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در این بازدید که با همراهی جمعی از معاونان و مدیران سازمان و پروژه‌ های صنعت هسته‌ ای ایران در سایت هسته‌ ای کرج انجام شد، محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران، از مرکز شتاب دهنده سیکلوترون، هاتسل، مرکز تولید و توسعه رادیو داروهای سیکلوترون و آزمایشگاه‌ های مربوطه و همچنین مراکز کشاورزی هسته‌ ای و پروژه‌ های در حال انجام و مرکز ملی یون درمانی بطور مبسوط بازدید کرد.
امیر عبداللهیان: مذاکرات بی نتیجه برای ملت ایران را مفید نمی دانیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.09.2021
امیر عبداللهیان: مذاکرات بی نتیجه برای ملت ایران را مفید نمی دانیم
محمد مخبر معاون رییس‌ جمهور ایران، در بازدید از پروژه‌ های تولید رادیو داروها با تاکید بر لزوم افزایش مزیت‌های اقتصادی و راهبردی محصولات صنعت هسته‌ ای، به نکاتی در خصوص میزان تولید و نسبت آن با مصرف داخلی اشاره کرد.
وی همچنین در بازدید از فعالیت‌ های پژوهشکده کشاورزی هسته‌ ای با اشاره به اهمیت فعالیت‌ های کشاورزی هسته‌ ای و دستاوردهای دانشمندان سازمان انرژی اتمی در حوزه کشاورزی، گفت: محصولات، ارقام جدید و نوآوری‌ ها باید تبدیل به مزیت اقتصادی در صنعت هسته‌ ای شوند؛ این امر نیز مستلزم این است که سازوکاری دقیق و تخصصی برای آن تعریف شود تا مردم و تولیدکنندگان بتوانند از این پروژه‌ها و دستاوردهای ملی نفع لازم را ببرند.
رییس سازمان انرژی اتمی افزود: در حال حاضر کشاورزان ما به دلیل عدم پیاده‌ سازی شیوه‌ های مدرن صنعتی شدن کشاورزی از روش‌ های سنتی در در تولید محصولات کشاورزی استفاده می‌کنند. جهت رفع این موضوع مهم، پروژه های صنعت هسته‌ای باید در راستای ترویج و گسترش کشاورزی مدرن تعریف شوند و حرکت کنند. از جمله موضوعات مهم در این حوزه می توان به تولید ارقام برنج در کشور اشاره کرد که تولید داخلی ما کمتر از نیاز کشور است و باید به اندازه‌ای تولید افزایش یابد که این مشکل در کشور برطرف شود و بتوانیم قطب صادرات در این حوزه باشیم.
اسلامی در بخش دیگری از این بازدید از پروژه مرکز ملی یون درمانی بازدید نمود و مسئولان پروژه روند پیشرفت کار و اقدامات انجام شده و در حال انجام را تشریح کردند.
وی با تاکید بر سرعت بخشیدن به پروژه و پیشرفت کار مطابق با زمانبندی تعریف شده، توصیه هایی در خصوص تربیت نیروی انسانی، اولویت تهیه تجهیزات و دیگر امور مرتبط مطرح نمود.
در حال حاضر رادیو داروهای ارزشمندی نظیر تالیوم، گالیوم، کریپتون ۸۱ و FDG از طریق شتاب دهنده سیکلوترون این مرکز در حال تولید می باشد.
همچنین در بخش کشاورزی هسته ای کشت از طریق بافت گیاهی و تکثیر در گلخانه و نیز تهیه ارقامی جدید از برنج و دیگر نباتات و مبارزه با آفات مختلف از مهمترین پروژه های این مرکز هستند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала