ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر بهداشت ایران: عوارض واکسن های داخلی کمتر از وارداتی بوده است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزیر بهداشت ایران: عوارض واکسن های داخلی کمتر از وارداتی بوده است
وزیر بهداشت ایران: عوارض واکسن های داخلی کمتر از وارداتی بوده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.09.2021
وزیر بهداشت ایران بیان داشت که هیچ کس نباید در صف واکسن منتظر بماند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بهرام عین اللهی در دیدار شهردار تهران در روز شنبه گفت: تنها و مطمئن‌ترین راه برای کنترل بیماری کووید19، واکسیناسیون است بنابراین سیاست دولت، تحقق واکسیناسیون عمومی در کشور است.
وی خاطر نشان کرد: در دانشگاه‌های علوم پزشکی روند واکسیناسیون در حال انجام است اما از امروز حرکتی جهادی برای واکسیناسیون باید انجام شود چون با روند کنونی، انتظار ما برآورده نمی شود و انتظار یک کار جهادی در حوزه واکسیناسیون داریم.
عین‌اللهی گفت: در بازدیدهایی که از استانهای مختلف داشتیم، مردم به خوبی در واکسیناسیون مشارکت داشتند و صحنه‌هایی خلق شده که بعد از دوران دفاع مقدس کمتر در کشور مشاهده می‌شود. به عنوان نمونه در اهواز، حسینیه‌ای بود که برای واکسیناسیون در نظر گرفته شده بود و در این حسینیه، 24 ساعته اقدام به تزریق واکسن کرونا می‌شد و تمام نیروهای حسینیه از نیروهای عاشق اهل بیت و امام حسین(ع) بودند و با کمک یکی از نیروهای بهداشتی، واکسیناسیون به نحو احسن در حال انجام بود یا برخی ورزشگاه‌ها با کمک بسیج جامعه پزشکی برای واکسیناسیون اختصاص یافته بود و در سفر دو روز اخیر به استانهای شمال غربی نیز چنین مراکزی فعال بودند.
نقش واکسن برکت در تسهیل واردات واکسن کرونا به ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.09.2021
نقش واکسن برکت در تسهیل واردات واکسن کرونا به ایران
وزیر بهداشت تاکید کرد: برنامه ما این است که هیچ کسی در صف واکسن، منتظر نماند و این یکی از معضلات است که مردم در صف و ناراضی باشند. به لطف خدا حرکتی انقلابی در دولت انجام شده و واکسن به مقدار کافی از روز پنج شنبه در حال واردات به کشور است و این مقدار واکسن در طول تاریخ بیماری کرونا، بی نظیر بوده و تا آخر شهریور و مهرماه نیز روند واردات واکسن به کشور ادامه دارد.
عین‌اللهی یادآور شد: از دکتر زاکانی، شهردار تهران درخواست کردیم که به ما در واکسیناسیون کمک کند و بتوانیم کاری کنیم که هیچ کسی در صف واکسن نماند و بجای اینکه مردم منتظر ما باشند، ما باید منتظر آنها باشیم و با شیفت بندی و امکانات کامل حتی به صورت شبانه روزی، منتظر مراجعه مردم به مراکز واکسیناسیون باشیم و با احترام به آنها واکسن کرونا تزریق شود و بعد از این مرحله می توانیم به کنترل بیماری کووید19 امیدوار باشیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز گزارشی در ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شد که نشان می‌داد میزان عوارض واکسن بسیار بسیار ناچیز است و حتی عوارض واکسن‌های داخلی از وارداتی هم کمتر بوده است بنابراین هیچ نگرانی از انجام واکسیناسیون نداریم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала