جهانپور: کمبود واکسن کرونا از امروز وجود ندارد

© Photo / IRNAجهانپور: کمبود واکسن کرونا از امروز وجود ندارد
جهانپور: کمبود واکسن کرونا از امروز وجود ندارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.09.2021
Telegram
سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که از امروز(شنبه) کمبود واکسن کرونا در این کشور وجود ندارد و و روند واردات و تزریق واکسن روزانه رو به افزایش است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو ایران اظهار داشت: از امروز ظرفیت تزریق واکسن در مراکز تجمیع واکسیناسیون در کشور یک میلیون دز به شرط تامین واکسن است و امیدواریم روند واردات و توزیع واکسن رو به افزایش باشد.
وزیر بهداشت ایران: نگران تامین واکسن کرونا نباشید - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.09.2021
وزیر بهداشت ایران: نگران تامین واکسن کرونا نباشید
وی افزود: در سه ماه آینده بیش از حدود ۱۲۰ میلیون دز واکسن فراهم می شود و در صورت خوش قولی طرف های خارجی تا پایان تابستان این رقم به ۴۰ میلیون دز خواهد رسید.
جهانپور خاطرنشان کرد: خوشبختانه با ایجاد نظم در سامانه ثبت نام و نوبت دهی، موفق به کسب رکورد بیش از ۶۰۰ دز تزریق واکسن کرونا در کشور شده ایم.
علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز هفته گذشته اعلام کرد: سرعت واکسیناسیون بالا رفته و و ۸۷ درصد گروه‌های سالمندی ۶۰ سال به بالا واکسینه شدند، مشاغل خاص و گروه‌های شعلی، بیماران سرطانی، دیابتی، هموفیلی، دیالیزی و خاص نیز ۸۰ تا ۹۰ درصد واکسیناسیون آنها انجام شده است.
به گفته وی تا کنون ۲۷ میلیون دز واکسن تزریق شده افزود: اثربخشی همه واکسن‌های تزریقی شامل اسپوتنیک، سینوفارم، آسترازنکا، برکت و حتی بهارات مناسب بوده است و در فاز ۴ واکسیناسیون زیر ۶۰ سال انجام می شود،   که ۴۲ میلیون نفر را شامل می شود و حدود ۸۴ میلیون دز واکسن نیازمندیم که تعاملاتی خوبی برای واردات انجام شده و به سرعت از هفته آینده انجام می شود.
رییسی افزود: اکنون سرعت واکسیناسیون در کشور بالا رفته و در شهریور ماه تسریع می یابد. در برخی استان‌های مرزی ۴۰ سال به بالا، عشایر ۱۸ سال به بالا، برخی جزایر نیز ۱۸ سال به بالا در برابر کرونا واکسینه شده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала