ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تجارت ایران و امارات در چه سطحی است؟

© Fotolia / Kadmyتجارت ایران و امارات
تجارت ایران و امارات   - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.09.2021
تجارت ایران و امارات از لحاظ ارزش 54درصد رشد داشته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت که در پنج ماه نخست سال جاری حدود 9و نیم میلیون تن کالا به ارزش هفت میلیارد و 303 میلیون دلار بین ایران و امارات تبادل شد که نسبت به مدت مشابه از لحاظ وزنی 24 درصد و از لحاظ ارزش 54درصد رشد داشته است.
وی در ادامه افزود: « جمهوری اسلامی ایران همواره اولویت سیاسی، امنیتی و اقتصادی اش توجه و همکاری با کشورهای همسایه بوده است. ازاین رو شاهد رونق تجارت باهمسایگان در سالهای اخیر بودیم، به گونه ای که چهار کشور عراق، امارات، ترکیه و افغانستان همواره جز پنج کشور مقاصد صادراتی کشورمان در سال های اخیر بودند و در رویه واردات نیز امارات و ترکیه دراین جایگاه قرار دارند.
امارات به رئیس جمهور فراری افغانستان پناه داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.08.2021
امارات به رئیس جمهور فراری افغانستان پناه داد
کشور امارات متحده عربی در پنج ماه گذشته  بیش ازپنج میلیون و هفت هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و 912 میلیون دلار از ایران خریداری کرده است که این میزان 11 درصد وزن و ارزش کل  صادرات 45میلیون و 474هزار تنی ایران به ارزش 17میلیارد و 661 میلیون دلار  در پنج ماه نخست امسال به سایر کشورها بوده است.
در پنج ماه نخست سال 99 صادرات کشورمان به امارات پنج میلیون و 912هزارتن کالا به ارزش یک میلیارد و 553میلیون دلار بوده است که این میزان  تا پایان مرداد ماه 1400 از لحاظ وزنی 15درصد کاهش و ازلحاظ ارزش 23 درصد رشد داشته است که  32 درصد وزن و 32.5درصد ارزش کل واردات13میلیون و 819 هزار تنی کشور به ارزش 16میلیارد و 631میلیون دلار از سایر کشورها به ایران  را به خود اختصاص داده است.
خشکبار، محصولات شیلاتی، میوه و صیفی جات، خرما، سبزیجات، خاویار، شیرینی و شکلات، فراورده های غذایی، ادویه جات، مواد معدنی، مصالح ساختمانی، انواع شوینده، صنایع دستی و فرش، ظروف آشپزخانه، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، محصولات صنعتی و نیمه صنعتی، آلات موسیقی، پوشاک، کیف و کفش و مبلمان، عمده محصولات صادراتی ایران به امارات بودند.
کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.09.2021
واکنش وزارت بهداشت ایران به ادعای تولید واکسن اسپوتنیک در ایران و خروج آن
دراین مدت چهار میلیون و 436هزار تن کالا به ارزش پنج میلیارد و 391 میلیون دلار ازامارات خریداری شده و وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 157درصد از لحاظ وزن و 68درصد از لحاظ ارزش افزایش داشته است.
نهاده های دامی، دام مولد، انواع بذر، انواع روغن، حبوبات، میوه های گرمسیری، چای و قهوه، ادویه، شکر، آب میوه، مخمرها، الکترودها، برنج، مکمل های غذایی، مواد معدنی، مواد اولیه تولید، ماشین الات، پارچه و نخ، لاستیک،انواع  چوب و تخته ، خمیر چوب و کاغذ، انواع مقوا و کاغذ، کمپروسورها و فیلتر و صافی از عمده کالاهای وارداتی از امارات به کشورمان در پنج ماه نخست امسال بوده است.
در سال 99 بیش از بیست میلیون و 573هزارتن کالا به ارزش 14میلیارد و 420 میلیون دلار بین ایران و امارات تبادل شد که در صورت ادامه رشد پنج ماهه در حوزه تجارت با این کشور می تواند این میزان تا پایان سال 1400 به بیش از 22ونیم میلیون تن کالا به ارزش 17و نیم میلیارد دلار برسد».
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала