ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امیرعبداللهیان: ایران آماده فروش محصولات نفتی به مشتریان جدید است

© Photo / IRNAحسین امیرعبداللهیان
حسین امیرعبداللهیان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.09.2021
وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای فروش محصولات نفتی خود به مشتریان جدید، گفت: اگر دولت و تجار لبنان سوخت نیاز داشته باشند، ایران آمادگی فروش و ارسال آن را دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری مهر، در تماس تلفنی جبران باسیل وزیر امور خارجه سابق لبنان با حسین امیرعبداللهیان، وی ضمن تبریک انتخاب وی به سمت وزیر امور خارجه ایران، از فروش و ارسال محموله سوخت به مقصد لبنان تشکر و قدردانی کرد.
ورود کشتی ایرانی حامل سوخت برای لبنان به آب‌های سوریه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.09.2021
ورود کشتی ایرانی حامل سوخت برای لبنان به آب‌های سوریه
جبران باسیل با انتقاد از سیاست‌های کسانی که می‌خواهند به مردم لبنان گرسنگی بدهند تا به اهداف سیاسی خود برسند، خواستار گسترش همه جانبه روابط فی‌مابین شد و ضمن انتقال پیام میشل عون برای رییس‌جمهوری ایران ، در خصوص تحولات منطقه با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی به تبادل نظر پرداخت.
امیرعبداللهیان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای فروش محصولات نفتی خود به مشتریان جدید را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اگر دولت و تجار لبنان باز هم سوخت نیاز داشته باشند، ایران آمادگی فروش و ارسال آن را داشته و تدبیری که رهبر پرافتخار حزب الله برای پایان دادن به این بحران دست ساخته صهیونیست‌ها بر ضد مردم لبنان انجام داد، موید این واقعیت است که مسیر سرافرازی لبنان تنها از اتکا به خود و استفاده از سرمایه‌ها و منابع خود می‌گذرد.
وی با اعلام اینکه در حوزه گسترش روابط دوجانبه با لبنان هیچ محدودیتی وجود ندارد، دفاع همیشگی جمهوری اسلامی ایران از دولت، ارتش و مقاومت لبنان را مورد تاکید قرار داد.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала