ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شرط بازگشایی مدارس در ایران اعلام شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / شرط بازگشایی مدارس در ایران اعلام شد
شرط بازگشایی مدارس در ایران اعلام شد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.09.2021
دبیر کمیته علمی کشوری کووید-۱۹ در ایران، درباره شرایط بازگشایی مدارس و برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین اعلام نمود که ما باید به سطح مناسب واکسیناسیون برسیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر عاطفه عابدینی (دبیر کمیته علمی کشوری کووید-۱۹) درباره وضعیت بازگشایی مدارس در ایران با توجه به شرایط کرونا در کشور گفت: بحث بازگشایی مدارس یک تصمیم اجرایی است.
جزئیات بازگشایی مدارس در ایران اعلام شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.08.2021
جزئیات بازگشایی مدارس در ایران اعلام شد
از نظر ما اگر واکسیناسیون به سطح مناسبی رسیده باشد، شاید سطح ایمنی جامعه قبول کند که یکسری مراکز و فضاها بازگشایی شود. با این حال لازم است پیک پنجم هم کنترل شده باشد. بنابراین اکنون برای اظهارنظر قطعی در این زمینه زود است.
عابدینی در ادامه گفت که با توجه به اینکه برای کودکان به عنوان مثال سینوفارم را تا ۳ سالگی می‌توان تزریق کرد و فایزر مجوز تزریق در نوجوانان را اخذ کرده، اما هنوز باید منتظر باشیم که جواب مطالعات این واکسن‌ها استخراج شود و بعد در ایران هم در این زمینه تصمیم‌گیری شود. واکسن پاستور هم گفته شده که تا ۱۲ سال می‌توانند تزریق کنند که البته فعلا در کوبا مجوز گرفته است.
وی درباره برگزاری مراسم اربعین در شرایط فعلی کشور و رفتن زائران به عراق گفت: این موضوع به مدل شیوع اپیدمی کووید در عراق و ایران بستگی دارد و نمی‌توان از اکنون درباره آن اظهارنظر کرد. با توجه به اینکه سعی می‌شود تا حد ممکن پروتکل‌ها رعایت شود، تصمیمات هم در همان زمان گرفته می‌شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала