ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تاکسی پرنده ناسا پرید +عکس

© Sputnik / Sergey Mamontov / ورود به گالری تصاویرناسا
ناسا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.09.2021
ناسا برای اولین بار در حال آزمایش تاکسی هوایی eVTOL است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه « interestingengineering، ناسا برای اولین بار در حال آزمایش یک هواپیمای عمود پرواز تمام برقی(eVTOL) است که توسط شرکتJoby Aviation توسعه یافته است.
آزمایشات این تاکسی پرنده جدید بخشی از کمپین ملی ناسا در تلاش برای ادغام هواپیماهای عمودپرواز در سیستم هوایی ملی انجام می‌شود. اما آزمایش‌های فعلی این تاکسی پرنده روز جمعه ۱۰ سپتامبر در پایگاه پرواز این شرکت در کالیفرنیا به پایان می‌رسد.
دیویس هاکنبرگ، مدیر ادغام ماموریت AAM ناسا گفت: «آزمایش توسعه این کمپین ملی یک گام مهم استراتژیک در اهداف ناسا برای تسریع جدول زمانی صنعت AAM است. این سناریوهای آزمایشی به اطلاع از شکاف در استانداردهای کنونی کمک می‌کند تا از پیشرفت صنعت هوافضا در ادغام وسایل نقلیه AAM در حریم هوایی بهره‌مند شود.
​ ناسا در این دور آزمایش، اطلاعاتی از این تاکسی پرنده که برای خدمات تجاری مسافران طراحی شده است، جمع‌آوری می‌کند و این داده‌ها کمپین ملی AAM را برای اولین مجموعه آزمایش‌های بیشتر با سناریوهای پروازی پیچیده‌تر و وسایل نقلیه صنعتی دیگر در سال ۲۰۲۲ آماده می‌کند.
زمانی که کمپین ملی AAM به طور کامل در استانداردهای ملی حریم هوایی گنجانده شود، ناسا انتظار دارد هواپیماهای نسل بعدی eVTOL علاوه بر سایر وظایف در خدمت منافع عمومی، به یک سیستم مقرون به صرفه برای حمل و نقل بار و مسافر تبدیل شوند. این حمل و نقل می‌تواند شامل پهپادهای تحویل بسته، امکانات پزشکی و البته تاکسی هوایی باشد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала