ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امیر عبداللهیان: ایران هرگز تسلیم فشارهای آمریکا نمی شود

CC BY 4.0 / IRNA / حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.09.2021
وزیر خارجه ایران در گفتگو با همتای فرانسوی خود بیان داشت که ایران هرگز تسلیم فشارهای آمریکایی نخواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان و ژان ایو لودریان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه روز چهارشنبه در یک گفتگوی تلفنی در خصوص مهمترین تحولات روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی صحبت کردند.
وزیر امور خارجه ایران نیز در این تماس خاطر نشان کرد: هیات حاکمه آمریکا بواسطه خروج غیر قانونی از برجام و اعمال تحریمهای ظالمانه علیه مردم بزرگ ایران و طرفهای اروپایی بدلیل بی عملی شان، مسئول بروز شرایط فعلی هستند و بایستی به اجرای کامل تعهدات برجامی شان بازگردند و بر این اساس جمهوری اسلامی ایران در مذاکراتی که نتایج ملموسی را در تامین حقوق و منافع مردم ایران در بر داشته باشد، حضور خواهد یافت.
شیطنت تشریفات عراق و پاتک امیرعبداللهیان - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.09.2021
گزارش و تحلیل
شیطنت تشریفات عراق و پاتک امیرعبداللهیان
امیر عبداللهیان بیان داشت: متاسفانه هیات حاکمه فعلی آمریکا نیز برغم ادعاهای قبلی در صدد استفاده از تحریمهای غیرقانونی بعنوان ابزار فشار بر جمهوری اسلامی ایران است اما بایستی بداند که ما تسلیم چنین فشارهایی نخواهیم شد و اروپا نیز باید با موضعگیری های سنجیده، تلاش کند نقش سازنده ای را ایفا کند.
وزیر خارجه ایران افزود: بحرانهای منطقه ای نتیجه سیاستهای مداخله جویانه قدرتهای خارجی است و  سیاست خارجی دولت سیزدهم  به روابط با همسایگان اولویت می دهد و همانگونه که در نشست اخیر بغداد تصریح کردیم، ثبات منطقه راهکار بومی و درون منطقه ای دارد و هرگونه رفتار مداخله جویانه و غیرمسئولانه می تواند آشفتگی منطقه را بیشتر کند.
وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه همچنین در مورد تحولات افغانستان گفتگو کرده و بر ضرورت همکاری برای ترغیب تمامی طرفها به تشکیل دولت فراگیر، به منظور تضمبن ثبات و امنیت در این کشور و منطقه تاکید کردند. طرفین توافق کردند به گفتگوهای فی مابین در خصوص موارد یاد شده ادامه بدهند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала